כאן רשת ב

עינב צנגאוקר שבנה חטוף: השר אליהו אמר שאיומי עוצמה יהודית לפרוש מהממשלה הם סרק

צנגאוקר: השר אליהו אמר לי שאיומי מפלגתו בפרישה הם סרק
רני, בנו של יורם מצגר שנהרג בשבי חמאס, בריאיון: "לא רלוונטי אם זה חמאס או פעולה של צה"ל, מבחינתנו חמאס חטף ורצח אותו" | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עינב צנגאוקר בהפגנה לשחרור חטופים
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

עינב צנגאוקר, שבנה מתן חטוף בעזה, אמרה הבוקר (שלישי) בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב כי השר עמיחי אליהו מעוצמה יהודית התוודה בפניה שאיומי מפלגתו לפרוש מהממשלה הם איומי סרק.

"פגשתי את השר עמיחי אליהו ואמרתי לו 'תפסיקו לאיים בסחטנות פוליטית, תגאלו את המשפחות מהסיוט שאתם מעבירים אותנו, תפסיקו לאיים ותצאו מהממשלה'", אמרה. "הוא אמר לי שהם רק מאיימים והם לא יכולים לצאת, כי אחרת מפלגות השמאל ייכנסו ומצבה של מדינת ישראל יהיה בכי רע והם דואגים לביטחון המדינה". על כך השיב השר בציוץ בטוויטר: "לא היה ולא נברא. לא מיניה ולא מקצתיה". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

האזינו לריאיון של עינב צנגאוקר בתוכנית "הבוקר הזה"

לאחר מכן סיפר רני, בנו של יורם מצגר, שאתמול נודע כי נהרג בשבי חמאס לפני כחצי שנה, על תחושותיו בעקבות קבלת הבשורה. "אנחנו חזקים, אנחנו נשרוד", אמר בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב. "זו לא לגמרי הייתה הפתעה. הכינו אותנו לסיטואציה הזו שאבא לא שורד את הסיפור הזה. היה ברור שהם איכשהו מקבלים מספיק מידע בשביל להעריך שקבוצה של חטופים לא שורדת ואבא בתוכם".

האזינו לריאיון של רני מצגר בתוכנית "הבוקר הזה"

"אתמול הם פשוט הגיעו ואמרו שיש להם מספיק מידע", המשיך. כל משפחת חטוף מלווה על ידי קצינת אכ"א. זה לא רלוונטי אם זה חמאס או פעולה של צה"ל במסגרת מלחמה, מבחינתנו חמאס חטף ורצח אותו והאחריות היא שלו. כל השאר זו התעסקות מיותרת".

על מה שאימו תמי סיפרה בחזרתה מהשבי אמר: "אמא ואבא היו שם ביחד. הוא שלח את אמא הביתה. כשהיא עזבה הוא עוד היה על הרגליים".

לדבריו, "העסקה שאמא חזרה בה נגמרה מוקדם מדי. אפשר היה להמשיך. אני מאמין שאם העסקה הייתה נמשכת אז האנשים המבוגרים היו חוזרים, אולי גם אבא".

הפופולריים