ההסלמה בגבול הצפוני

במערכת הביטחון ממתינים להחלטה - ונערכים להפוך את הצפון לזירה הראשית

בצה"ל ממתינים להחלטה - ונערכים לעבור מהגנה להתקפה בצפון
בפיקוד הצפון ממשיכים להתכונן למלחמה עצימה שתכלול גם תמרון קרקעי, ומבינים כי ללא פעולה משמעותית בלבנון לא יוכלו עשרות אלפי המפונים לשוב לבתיהם. אחד השיקולים המרכזיים: פתיחת שנת הלימודים הבאה בספטמבר 
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

במערכת הביטחון ובצמרת צה"ל סבורים שעל הדרג המדיני לקבל החלטה כעת כדי לשנות את המציאות הבלתי נסבלת בצפון ולעבור מהגנה להתקפה - כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. משמעות הדבר היא הפיכת הצפון לזירה הראשית ועזה לזירה המשנית, בעוד 124 חטופים עדיין מוחזקים ברצועה, חיים ומתים. 

 

בפיקוד הצפון ממשיכים להיערך למלחמה עצימה שתכלול גם תמרון קרקעי, וההבנה היא שבעת פקודה לא יהיה מנוס מלטהר את השטח והסבך מצדו השני של הגבול. זו פעילות שככל הנראה גם תעלה בחיי חיילים, אך ההבנה היא כי ללא פעולה משמעותית קרוב לגבול לבנון, עשרות אלפי התושבים שפונו לא יוכלו לשוב לבתיהם. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

במערכת הביטחון לא נוקבים בתאריכים, אך יש לציין שאחד מהשיקולים המרכזיים לקביעת לוח זמנים הוא פתיחת שנת הלימודים הקרובה ב-1 בספטמבר.

עוד פורסם הערב במהדורה כי קבינט המלחמה דן כעת באופי התגובה ודרכי הפעולה האפשריות אחרי הירי הנרחב של חיזבאללה אתמול לצפון. הישיבה לא נקבעה מראש. ברקע הכינוס עומדת ההערכה הישראלית כי הסיכויים להגיע להסכם עם לבנון קלושים.

 

 

הפופולריים