הקרב על הקרדיט: מי נתן את הפקודה להפיל את תחנת משטרת שדרות על המחבלים?

הקרב על הקרדיט: מי נתן את הפקודה להפיל את תחנת שדרות?
מפקד מחוז דרום במשטרה טוען כי הוא זה שנתן את ההוראה, שהביאה להשמדת התחנה על המחבלים שהתבצרו בה. מפקד הימ"מ, מנגד, טוען כי הפקודה ניתנה ליחידתו, שניהלה את הקרב במבנה, על ידו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפקד מחוז דרום במשטרה ניצב אמיר כהן ומפקד הימ"מ תנ"צ ח'
מפקד מחוז דרום במשטרה ניצב אמיר כהן ומפקד הימ"מ תנ"צ ח' צילום: אריה לייב אברמס, חיים גולדברג, פלאש 90

מתיחות חריפה בין מפקד הימ"מ תת-ניצב ח' למפקד מחוז דרום ניצב אמיר כהן בשאלה מי נתן את הפקודה להפיל את מבנה תחנת שדרות ב-7 באוקטובר על המחבלים שהיו בתוכה - כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. הפקודה ניתנה בתום קרב בן 18 שעות בין הכוחות למחבלים.

 

לפי גרסת המחוז הדרומי, כהן נתן את ההוראה ב-1:30 בלילה ואף התייעץ עם המפכ"ל קודם לכן, אך בימ"מ טוענים כי זו הייתה החלטה מקצועית של מפקד היחידה שניהלה את הקרב על התחנה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי 

כפי שפורסם השבוע בכאן חדשות, המשטרה תסיים בשבועות הקרובים את תחקיר אירועי השבת השחורה והדבר מגביר את המתיחות בצמרת המשטרה סביב סוגיות שונות באירועי היום ההוא. 

> הקרב על תחנת משטרת שדרות ב-7 באוקטובר: דקה אחר דקה

לפי קצינים במשטרה, ברקע המתיחות גם קרב קרדיטים בקצונה הבכירה שרואה איך כהן, שהפך לגיבור האירועים, נתפס כך בציבור ואף הדליק משואה ביום העצמאות. "קצינים צרי עין בקרדיט הציבורי שמקבל אמיר כהן על פעולותיו", אמר קצין בכיר.

השאלה העקרונית שעומדת מאחורי המחלוקת עוסקת בין היתר בחלוקת הסמכויות - בין הסמכות הטריטוריאלית של מפקד המחוז לסמכות המקצועית של הימ"מ כשהיחידה מטפלת באירוע נקודתי. 

ממשטרת ישראל נמסר: "בימים אלו מתקיימים תחקירים על אירועי 7 באוקטובר, ובסיומם יוצגו לגורמים הרלוונטיים ומסקנותיהם יופצו לציבור. צר לנו שיש מי שעוסק בימים אלו ברכילות מפלגת וחסרת ערך".

הפופולריים