שלושה מחבלים חוסלו

זייד נפל בזמן שסיכל חדירת מחבלים לעוטף במרחב רפיח

זייד נפל בזמן שסיכל חדירת מחבלים לעוטף במרחב רפיח
שמונה חודשים מתחילת המלחמה - מחבלים ניסו לחדור שוב מהרצועה לשטח ישראל. תצפיתניות זיהו תנועה חשודה בין כרם שלום לחולית, כוחות מגדוד הסיור הבדואי הוקפצו למקום ונתקלו בארבעה מחבלים ליד הגדר שירו לעברם ירי נשק קל ו-RPG
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זייד מזאריב
זייד מזאריב צילום: רשתות

רס"ב זייד מזאריב, בן 34 מזרזיר, נפל הבוקר (חמישי) בקרב עם המחבלים שניסו לחדור לפנות בוקר לעוטף. בתקרית חוסלו שלושה מחבלים בירי טנקים וכלי טיס לאחר שזוהו על ידי כוחות שביצעו סריקות במקום.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים
רשימת הנופלים והנופלות מתחילת המלחמה

תצפיתניות זיהו בשעה 04:20 לפנות בוקר תנועה חשודה בין כרם שלום לחולית - כאשר הגזרה הייתה תחת "נוהל ערפל". לאחר הזיהוי, כוחות מגדוד הסיור הבדואי הוקפצו למקום ובשעה 05:00 בבוקר, נתקלו בארבעה מחבלים ליד הגדר שירו לעברם ירי נשק קל ו-RPG. שלושה מחבלים נהרגו, ומחבל נוסף נמלט מהזירה.

האירוע התרחש במרחק של 400 מטרים מגדר המערכת בשטח הרצועה. בצה"ל מתחקרים האירוע החמור שמדגיש כי גם לאחר שמונה חודשים מתחילת המלחמה, מחבלים מנסים לפשוט לשטח ישראל. עם זאת, בצבא טרם יודעים כיצד המחבלים הצליחו להגיע סמוך לגדר.

אמיר מזאריב, שכן וקרוב של זייד, סיפר לחן ביאר בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב כי "מגיל צעיר רצה להתגייס לצה"ל. הוא הצטרף למערך הגששים, והגן בגופו על אחרים".

אמיר סיפר כי "מנע מחיילים להיקלע למלכודת. תמיד חתר למגע. הוא דאג תמיד להורים והילדים שלו. אמא שלו הייתה מודאגת מאוד כשהיה מנותק ולא ענה לטלפון". על הלוחמים הבדואים אמר כי "הם תמיד נתנו ותרמו בקו הראשון, על הגבורה שלהם סופר ועוד יסופר".

 

הפופולריים