דובר צה"ל על התקרית הבוקר: "המחבלים הגיחו ממנהרה במרחק 200 מטרים מהגדר"

התקרית הבוקר: המחבלים הגיחו ממנהרה 200 מטרים מהגדר
באירוע בו נפל רס"ב זייב מאזריב, הצליחו מחבלי חמאס לחדור את המכשול החדש שמקים צה"ל ולהיכנס לאזור החיץ שמוקם בתוך רצועת עזה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיים גולדברג, פלאש90
חיים גולדברג, פלאש90 צילום: חיים גולדברג, פלאש90

דובר צה"ל דניאל הגרי חשף בהצהרה הערב (חמישי) כי התקרית הבוקר באזור רפיח בה נפל רס"ב זייב מזאריב, התרחשה בתוך הפרימטר שישראל מקימה בתוך הרצועה, בין הגדר הישנה, גדר "שעון חול", לבין המכשול המתקדם החדש. המחבלים הגיחו ממנהרה במרחק מאתיים מטרים מהגדר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

> שמות הנופלים והנופלות

חיסול המחבלים

בשעה 4:20 לפנות בוקר, תצפיתניות מאוגדת עזה זיהו "תנועה חשודה" סמוך לגדר והכריזו על נוהל "טומהוק" - חשד לחדירת מחבלים. זאת בזמן כשערפל כבד שורר באזור, החיווי החריג הגיע ממכ"ם.

ב-4:30 הוקפצו למקום לוחמים וגששים מהגדס"ר הבדואי. בשעה 5 לפנות בוקר, המחבלים פתחו באש לעבר הלוחמים באמצעות רובים ו-RPG. רס"ב זייב מזאריב, גשש באוגדת עזה, נהרג מאש המחבלים. הלוחמים השיבו ירי והזניקו למקום כלי טיס מסוג "זיק" שחיסל שני מחבלים. טנק של צה"ל חיסל מחבל נוסף, מחבל רביעי הצליח להימלט לרפיח.

חדירת המחבלים אמנם סוכלה, אולם גורמים בצה"ל ידרשו לענות על השאלה איך זה ששמונה חודשים אחרי תחילת המלחמה - מחבלים הצליחו להגיע קרוב כל כך ליישוב ישראלי בעוטף.

בצה״ל ממשיכים לתחקר את האירוע. בתחקיר הראשוני מתייחסים לטענות התושבים וקובעים - היה צורך לעדכן את כיתת הכוננות מוקדם יותר. בשעות האחרונות מפקד אוגדת עזה תת אלוף אבי רוזנפלד שוחח עם ראש מועצת אשכול גדי ירקוני ואמר: "תקלה, היה צריך לעדכן. זה יתוחקר".

הפופולריים