פרסום ראשון

מזח הסיוע ההומניטרי של האמריקנים בעזה חזר לפעילות

מזח הסיוע ההומניטרי של האמריקנים בעזה חזר לפעילות
כפי שפורסם בכאן חדשות: המזח הצף האמריקני שנבנה בעלות של 300 מיליון דולרים ובהנחיית הנשיא ביידן, תוקן בנמל אשדוד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המזח הצף הזמני בעזה
צילום: צה"ל

לאחר שהתפרק מול חופי עזה ונגרר לתיקון בנמל אשדוד, המזח הצף האמריקני שהוצב מול חופי עזה חזר מחדש למקומו בצפון רצועת עזה ושב לפעילות - כך נודע היום (שישי) לכאן חדשות. בשבועיים האחרונים, פעלו צוותים אמריקניים על תיקון המזח הזמני, שהתפרק שבוע בלבד לאחר שהחל לפעול בגלל רוחות חזקות וגובה גלים גבוה. המזח פעל להכניס סיוע הומניטרי מהנתיב הימי דרך קפריסין.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מעבר להתפרקות המזח דוברה אמריקנית, מעין רפסודה שפועלת במזח, יחד עם ספינות מלחמה אמריקניות קטנות נסחפו לחופי אשדוד ונתקעו על החוף מה שגרר פעולות חילוץ ממושכות.

המזח הזמני, הוגדר על ידי גורמים ישראלים ואמריקנים שדברו עם כאן חדשות כ- "כישלון מוחלט"- ולמרות זאת הוחלט לתקנו ולהחזירו לעזה מאחר ובנייתו נעשתה בהנחיה ישירה של הנשיא ביידן בעלות של יותר מ-300 מיליון דולרים. המזח הזמני העביר כ-90 משאיות סיוע לעזה מאז שהחל לפעול בחודש שעבר.

ישראל ומצרים החליטו עקרונית לפני כשבוע לפתוח את מעבר רפיח להכנסת סיוע הומניטרי לעזה - כך פורסם ביום חמישי שעבר בחדשות הערב בכאן 11. בעקבות לחץ כבד של ארצות הברית, בכירים בקהיר ובירושלים הסכימו לפתוח מחדש את המעבר, שנסגר אחרי שנכבש בידי כוחות צה"ל בתחילת החודש. 

הפופולריים