לאחר מבצע החילוץ

צה"ל אישר: עיתונאי עזתי החזיק ב-3 חטופים והיה פעיל חמאס

צה"ל: עיתונאי עזתי החזיק ב-3 חטופים והיה פעיל חמאס
בבית משפחתו של עבדאללה הוחזקו החטופים אלמוג מאיר, אנדריי קוזלוב ושלומי זיו, יחד עם בני משפחתו. מאל ג'זירה נמסר בתגובה: "האיש לא עובד ולא עבד אצלנו מעולם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חמאס טרור עזה
צילום: אי-פי

צה"ל אישר היום (ראשון) כי העיתונאי העזתי עבדאללה אל-ג׳מל החזיק בשלושה חטופים בביתו והיה פעיל חמאס. בביתו הוחזקו החטופים אלמוג מאיר, אנדריי קוזלוב ושלומי זיו.

אל-ג'מל היה סוג של כתב עצמאי, במלחמה פרסם כתבות באתר בשם The Palestine Chronical. חתום גם על מאמר באל-ג'זירה מ-2019, ב-2022 היה דובר משרד העבודה של חמאס.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

רמי עבדו, יושב ראש הארגון האירופאי-ים תיכוני למעקב אחר זכויות האדם, פרסם מוקדם יותר היום בעקבות פעילות חילוץ החטופים כי ישנם דיווחים על כך שאחת מהדירות אליהן נכנסו כוחות הביטחון הישראלים הייתה דירתו של עיתונאי אל ג'זירה, עבדאללה אל ג'מאל.

לפי עבדו, הכוחות נכנסו לדירה באמצעות סולם, ופגעו בעבדאללה ובכמה מבני משפחתו. הדיווח זכה להד ברשתות, לפיו נועה ארגמני הוחזקה באותה הדירה, על ידי העיתונאי ומשפחתו.

כזכור, אתמול שוחררו במבצע הירואי ארבעת החטופים: אלמוג מאיר ג'אן, אנדרי קוזלוב, שלומי זיו ונועה ארגמני. החטופים הוחזקו לצד משפחות תחת אבטחה כבדה בנוסיראת, בתוך מבנים בני שלוש או ארבע קומות, כאשר 200 מטרים הפרידו בין המבנים והגברים החטופים הוחזקו בנפרד מהמקום בו הוחזקה נועה.

הכוחות התפצלו לשתיים ופעלו במקביל, מתוך הבנה שאם יפעלו במקום אחד תהיה סכנה לחטופים במוקד השני. הכניסה לשתי הדירות נעשתה עם מכת אש לאור יום. מתוך המבנה מחבלים פתחו באש לעבר רכב החילוץ שבו שהו לוחמי הימ"מ, וגלגליו התפנצ'רו. אחרי חיסול המחבלים, הם הצליחו לחלץ את נועה ושלושת החטופים.

המבצע המיוחד אושר כבר שלוש פעמים, ובוטל לנוכח תנאים מבצעיים שלא אפשרו את יציאתו אל הפועל - בשל גורמים שעלולים היו לסכן את חיי החטופים. הוחלט להוציא את הפעולה לדרך ככל הנראה אמש, לאחר שהבשילו התנאים, ומדד הסיכון לחטופים והכוחות היו המצומצמים ביותר.

מנהל אלג'זירה בישראל, ווליד אלעומרי, מכחיש את הפרסומים כי החטופה נועה ארגמני הוחזקה בביתו של עיתונאי ברשת הקטרית. אלעומרי אמר לכתבנו ערן זינגר כי מדובר בשמועות זדוניות: "לא היה ולא נברא. האיש לא עובד ולא עבד אצלנו מעולם".

תגובת אל-ג'זירה: "האיש הזה לא מאל-ג'זירה, והוא בכלל לא עבד באל-ג'זירה, והוא לא רשום כעובד באל-ג'זירה לא עכשיו ולא בעבר, ואיננו מכירים אותו, וכל השמועות שנפוצו הן ריקות מתוכן ולא נכונות בכלל".

הפופולריים