אם החייל ששם קץ לחייו: "הפחד בא לידי ביטוי כשהוא חזר לאזרחות"

אם החייל ששם קץ לחייו: "הפחד בא כשהוא חזר לאזרחות"
בריאיון לכאן 11 אמרה אימו של אלירן מזרחי, שלקה בפוסט-טראומה בעקבות הלחימה ברפיח: "אנחנו במלחמה אחרת, הם ראו דברים שלא היו בעבר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ני אלירן מזרחי
ג'ני אלירן מזרחי צילום: -

ג'ני, אימו של הלוחם אלירן מזרחי, שלקה בפוסט-טראומה ושם קץ לחייו, אמרה היום (ראשון) בריאיון לתוכנית "משחקי הכיס" כי בנה "הוא גיבור ישראל, שהיה ילד שמח, אופטימי, וחיובי". לדבריה, "אלירן התגייס ב-8 באוקטובר יחד עם כל החברים שלו ושירת כמנהל בהנדסה של כמה D9. הם היו החבר'ה הראשונים שנכנסו לעזה, חוד החנית של המלחמה הזו. הם פרצו את כל מה שהיה צריך לפרוץ. הוא נלחם 186 ימים, נפצע שם פעמיים, ולמרות הפציעה הוא נשאר ולא רצה לצאת מעזה, הוא רצה להמשיך להילחם, לשמור על מדינת ישראל ולהביא את החטופים".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

האם, שנאבקת כדי שבנה ייקבר בהר הרצל כמי שנפל במלחמה, המשיכה וסיפרה: "אחרי שאלירן נפצע הוא כבר לא היה יכול להישאר. הוא שוחרר, סופח לר"ם 2 והיה אמור לקבל טיפולים. הוא גם נפצע בברך. אני לא יודעת למה הוא עשה את זה לעצמו אבל אני מניחה שהוא היה בפוסט-טראומה מאוד קשה. הוא והחברים שלו ראו שם דברים שלא ייראו, הם פינו גופות ואת החבר'ה מהנובה. עשו שם דברים שלא ייעשו. הם ראו שלא היו בעבר. אנחנו נמצאים במלחמה שמעולם לא הייתה, זו מלחמה אחרת, שונה. צריך לפתוח את הראש ולהבין שזאת אחרת".

"הם חטפו פצמ"רים ונ"טים, הם נפגעו. מלחמת קודש הם עשו שם", המשיכה. "להיות בחושך בתוך ה-D9 ולא לראות כלום ופתאום יורים עליך, פתאום אתה חוטף פצמ"ר או RPG - זה לחיות בפחד. הפחד בא לידי ביטוי כשהוא חזר לאזרחות".

"הוא היה הבן אדם עליז, שמח, מצחיק חיובי ואופטימי", היא העידה. "הוא היה המסמר של הערב, המגדלור של הבית ושל החברים, וחזר אחר. קיבלנו בן אדם שבור, מכונס בתוך עצמו, חסר סבלנות לילדים (אשתו יכולה להעיד על כך יותר ממני), היה מאוד עצבני, היו לו סיוטים ופחדים. הוא הלך להוציא רישיון נשק כי חשב שצריך לשמור על הבית".

האם סבורה שבנה לא קיבל את הטיפול הראוי לו. "הוא אמר לי שפסיכיאטרים אמרו שלא ניתן לטפל בו", אמרה. "לשלוח אותו להילחם במלחמה שבה הוא עלול למות עם החברים שלו זה בסדר, אבל להכיר בו כחלל זה לא? הוא לא מוכר כחייל אלא לאזרח, למה? בגלל פער של ארבעה ימים שבהם הוא יצא ממשרד הביטחון? זה נשמע הגיוני?".

הפופולריים