ההתכתבויות של סינוואר: "הישראלים בדיוק היכן שאנו רוצים"

ההתכתבויות של סינוואר: "הישראלים בדיוק היכן שאנו רוצים"
ברקע הדיווחים על המגעים לעסקת חטופים, התכתבויות בין סינוואר לבכירים בחמאס נחשפו ומהן עולה כי סינוואר סבור שלישראל יש הרבה יותר מה להפסיד במלחמה לעומת ארגון הטרור • סינוואר על טבח 7 באוקטובר: "הדברים יצאו משליטה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
REUTERS/Mohammed Salem
צילום: REUTERS/Mohammed Salem

עיתון ה"וול סטריט ג'ורנל" האמריקני חשף היום (שלישי) התכתבויות בין מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר, לבין עמיתיו בארגון הטרור. זאת, בצל הדיווחים על כך שהוא מעכב הגעה להסכם הפסקת אש.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

הפרסום האמריקני, מסתמך על עשרות הודעות בהן העביר סינוואר מסרים לאנשי הארגון ששוהים מחוץ לרצועה - תוך שהוא מפגין התעלמות וקור רוח לנוכח אובדן חיי אדם. באחת מן ההתכתבויות שנחשפו כתב סינוואר: "הישראלים בדיוק היכן שאנו רוצים שיהיו".

עוד דווח, כי לפי הודעות מוקדמות ששלח לגורמי המו"מ נראה כי סינוואר, שתכנן את מתקפת 7 באוקטובר הופתע בעצמו מהאכזריות של מחבלי הארגון ומהקלות בהם הם ביצעו את הזוועות נגד האזרחים בישראל. באחת מההודעות כתב "הדברים יצאו משליטה, אנשים (נשים וילדים) נקלעו לזה, זה לא היה צריך לקרות".

צה"ל השתלט על דירת המסתור של סינוואר והשמיד את המנהרה שתחתיה | צפו:

המסר העיקרי שעולה מאותן התכתבויות הוא שסינוואר מאמין כי לישראל יש הרבה יותר להפסיד במלחמה לעומת חמאס. באחת ההודעות ששלח למנהיגי הארגון היושבים בקטר ציין סינוואר סכסוכים במקומות כמו אלג'יריה, בהם נאבקו להשגת חופש וכתב כי גם שם מתו אלפי בני אדם - ומדובר ב"קורבנות הכרחיים".

ב-11 באפריל שלח סינוואר מסר למנהיג חמאס איסמעיל הנייה, לאחר חיסול שלושת בניו ובו טען "מות הבנים ופלסטינים אחרים יחדיר חיים בעורקי האומה הפלסטינית ויביא לה כבוד ותהילה".

בעקבות הפירוק המהיר והיעיל של צה"ל את התשתיות הצבאיות של הארגון, ההנהגה הפוליטית של חמאס החלה להיפגש עם פלגים פלסטינים נוספים בתחילת חודש דצמבר, כדי לדון בפיוס ובתוכניות משלהם ל"יום שאחרי". לפי הדיווח סינוואר לא נכלל בהתייעצויות, ובתגובה הוא שלח הודעה לראשי הזרוע המדינית ובה תקף את המהלך ותיאר אותו כשערורייתי. בהודעה כתב- "כל עוד הלוחמים שלנו עומדים על רגליהם ולא הפסדנו במלחמה, יש לנתק מיד את הקשרים הללו, יש לנו היכולות להמשיך בלחימה במשך חודשים".

ראש השב"כ לשעבר: סינוואר עדיין חי כי נתניהו "התמכר לשקט" | צפו:

בעקבות חיסולו של סאלח אל ערורי בביירות, גורמים ערביים מתארים שינוי באופן העברת המסרים של סינוואר. לדבריהם הוא החל להשתמש בכינויים לעצמו, והעביר מסרים באמצעות קומץ מעוזריו דרך קודים מוצפנים והודעות קוליות. לאורך המשא ומתן להפסקת אש העביר סינוואר מסר לעמיתיו שלא לוותר ולדרוש הפסקה מוחלטת של המלחמה. באחת מההודעות אמר כי האבדות הגבוהות בקרב האזרחים יפעילו לחץ בינלאומי על ישראל, וכי פעולה ישראלית ברפיח לא תהיה טיול בפארק.

בהודעה שמסר לאחרונה לבעלי בריתו, השווה סינוואר את המלחמה לקרב מהמאה השביעית בכרבלא בעיראק שם נרצח נכדו של הנביא מוחמד. המסר - סינוואר מוכן למות בלחימה, "עלינו להמשיך באותה הדרך שהתחלנו".

הפופולריים