דיווח: סינוואר מאמין שחמאס מסוגל לשרוד את התקפות ישראל

דיווח: סינוואר מאמין שחמאס מסוגל לשרוד את התקפות ישראל
גורמי מודיעין אמרו ל-CNN כי מנהיג חמאס בעזה מאמין שהוא "מנצח" ומטרת ארגונו היא לשרוד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
REUTERS/Mohammed Salem
צילום: REUTERS/Mohammed Salem

ב-CNN דווח הלילה (שלישי) על כך שגורמי מודיעין בארצות הברית סבורים שמנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סינוואר, מאמין שארגונו מסוגל לשרוד את התקפות ישראל. על פי המדווח, סינוואר מרגיש מספיק בטוח בעצמו כשהדבר מתבטא בגישתו לשיחות המשא ומתן לעסקת חטופים והפסקת אש.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

אותם גורמי מודיעין אמרו ל-CNN כי מטרת חמאס היא לשרוד, דבר שייתפס בעיניהם כניצחון אם יקרה. סינוואר מאמין שכך יכול לקרות, וזה בזמן שמידרדר מעמדה הבין-לאומי של מדינת ישראל. גורם בכיר בממשלו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן צוטט "הוא מאמין שהוא מנצח".

ההערכות הללו הגיעו כיממה לאחר שפורסמו מסרים שהעביר סינוואר להנהגה הפוליטית של חמאס, ובהם הוא הפגין ביטחון עצמי בשרידות חמאס, הידרדרות במצבה של ישראל והנכונות להקריב את חייהם של פלסטינים ברצועת עזה.

"כל עוד הלוחמים שלנו עומדים על רגליהם ולא הפסדנו במלחמה, יש לנתק מיד את הקשרים הללו, יש לנו היכולות להמשיך בלחימה במשך חודשים", כתב סינוואר לראשי הזרוע המדינית בתקיפת המהלכים, בהם הוא לא נכלל, בהתייעצויות לתוכניות ל"יום שאחרי".

על טבח 7 באוקטובר, נראה כי סינוואר, שתכנן את המתקפה הופתע בעצמו מהאכזריות של מחבלי הארגון ומהקלות בהם הם ביצעו את הזוועות נגד האזרחים בישראל. באחת מההודעות כתב: "הדברים יצאו משליטה, אנשים (נשים וילדים) נקלעו לזה, זה לא היה צריך לקרות".

הפופולריים