פעל נגד ישראל

צה"ל חיסל את "אבו-טאלב" המפקד הכי בכיר בחיזבאללה מאז תחילת המלחמה

צה"ל חיסל את המפקד הכי בכיר בחיזבאללה מאז תחילת המלחמה
לפי צה"ל המפקדים שהיו עם אבו-טאלב לא היו יעד לחיסול, והבכיר היה "מקור ידע עם ניסיון מבצעי רב" • "סגירת החשבון איתו נותנת לנו טיפה של נחמה: אמרו הוריו של דור ניני שנפל ב-2015 בהר דב בפעולה עליה פיקד אבו טאלב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סמי טאלב עבדאללה
סמי טאלב עבדאללה צילום: .

צה"ל הודיע היום (רביעי) באופן רשמי על חיסולו של בכיר חיזבאללה, "אבו-טאלב", מפקד יחידת "נאסר", בתקיפה של כלי טייס של חיל האוויר בכפר ג'ויא סמוך לצור בדרום לבנון. יחד עם אבו-טאלב איתו נהרגו עוד שלושה מפקדים מחזית הדרום של חיזבאללה, בהם שני מפקדים ועוזרו האישי - לפי צה"ל סגנו לא היה ביעד שהותקף.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי


תעודת הזהות של סמי טאלב עבדאללה

בצה"ל אמרו שמדובר במפקד "הבכיר ביותר של חיזבאללה" שחוסל מאז החלה המלחמה. לדבריהם, הבכיר הינו מקור יודע דבר עם ניסיון מבצעי רב וארוך שנים, שנכנס לתפקידו כמפקד יחידת "נאסר" בשנת 2016.

אבו-טאלב הוביל את ניסיון חטיפת חיילי צה"ל בע'ג'ר בשנת 2005 שסוכל, את ירי הקרב לאחר חיסול בכיר חיזבאללה עימאד מורנייה בשנת 2008, ובמלחמת לבנון השנייה כיהן כמפקד חטיבת בינת' ג'בייל. מאז החלה המלחמה הבכיר הוביל את המתקפות של חיזבאללה כולל שיגור של רקטות עתירות משקל.

 תיעוד התקיפה בה חוסל אבו טאלב

בצה"ל נערכו לתגובה של חיזבאללה, אחרי חיסול המפקד הבכיר ביותר של ארגון הטרור השיעי מאז החלה המלחמה. דרגתו מקבילה לדרגת תא"ל, אולם מדובר באחד המפקדים הוותיקים בארגון הטרור עם השפעה רבה.

לפי צה"ל עד אשר תתקבל החלטה של דרג מדיני לצאת למתקפה בלבנון, ולהפוך את החזית הצפונית לזירה הראשית, ואת עזה לזירה המשנית, הם ימשיכו לפגוע בחיזבאללה, בדגש על בכירי הארגון ותשתיות חיוניות לו כדי לפגוע ביכולותיו.

בצה"ל הסבירו שחיזבאללה חילק את דרום לבנון לשלוש יחידות: "נאסר", "עזיז" ו"באדר". יחידת "נאסר", תחת פיקודו של אבו-טאלב, הייתה למעשה תמונת הראי ליישובי הצפון - יישובי קו העימות, קריית שמונה, רכס רמים ועד להר דב, עם השפעה ישירה על יישובים בגליל, אצבע הגליל ורמת הגולן.

 

הפופולריים