מחריפים את הטון

ביהמ"ש בצרפת אסר על ישראלים ומתווכים מטעמה להיכנס לתערוכת נשק

ביהמ"ש בצרפת אסר על ישראלים ומתווכים להיכנס לתערוכת נשק
ארגונים פרו-פלסטינים פנו לביהמ"ש בטענה שאי-קיום של דוכן ישראלי אינו מבטיח היעדר נוכחות ישראלית לחלוטין. לפיכך, ביהמ"ש הורה על איסור השתתפותם של ישראלים או מתווכים מטעמם בתערוכת הנשק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
Michel Euler, AP
צילום: Michel Euler, AP

בית המשפט בצרפת הורה אתמול (שישי) על איסור כניסה של ישראלים וכל מי שיכול להיות מתווך של חברות נשק ישראליות לתערוכת נשק. גורמים המעורים בפרטים מסרו שהחברה המארגנת את התערוכה הגישה ערעור על ההחלטה והפסיקה על הערעור תתקבל ב-17.6. עד אז, ההחלטה אינה בתוקף.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

גורמים בתעשיית הנשק אמרו לכאן חדשות: "מראש כל החברות הודיעו לעובדיהן כי הן אוסרות על הגעה לתערוכה כאזרחים פרטיים". בחודש שעבר הודיעו בצרפת על איסור השתתפות של חברות ישראליות בתערוכה הנשק "יורוסאטורי", מה שהביא לביטולו של הדוכן הישראלי שאמור היה לכלול 74 נציגים.

ההחלטה לא סיפקה לגמרי את הארגונים הפרו-פלסטינים, שפנו לבית המשפט בבקשה להרחיב את האיסור, בטענה שאי-קיום של דוכן ישראלי אינו מבטיח היעדר נוכחות ישראלית לחלוטין. השופטים סברו שנותרה האפשרות להשתתפות ישראלים מתעשיית הנשק בתערוכה, ועל כן יש לאסור על השתתפות של יצרן נשק ישראלי ו/או עובד או נציג של חברת נשק ישראלית בתערוכה.

בנוסף, חל איסור מוחלט על נציגים ודוכנים אחרים לקבל או לקדם את אותן חברות ישראליות בדוכנים שלהם. כמו כן, ההחלטה מחייבת את מארגני התערוכה להציב שלטים בכניסה למתחם היריד, בהם יצויין איסור הכניסה לחברות, מתווכים ונציגים המקושרים לחברות הנשק הישראליות. הארגונים הפרו-פלסטינים ברכו על ההחלטה שמציבה את "צרפת בשורת מדינות המכבדות את המחויבויות והחוקים הבינלאומיים".

הפופולריים