פרסום ראשון:

צרפת הורתה לישראל להסיר את השתתפותה בתערוכת נשק ביטחונית בעקבות הלחימה בעזה

צרפת הורתה לישראל לא להשתתף בתערוכת נשק ביטחונית
מדובר בתערוכת Eurosatory שנחשבת לאחת מתערוכת הנשק הגדולות ביותר באירופה וממוקדמת בלחימה ביבשה • בהודעת משרד החוץ הצרפתי לכאן חדשות נכתב מפורשות שהאיסור על ישראל להשתתף בתערוכה נובע מהפעילות ברפיח • גנץ קרא לראש הממשלה הצרפתי לפעול כדי שייבחן האיסור על הגעת המשלחת הישראלית לתערוכה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
Michel Euler, AP
צילום: Michel Euler, AP

בעקבות הלחימה בעזה - צרפת הורתה לישראל להסיר את השתתפותה בתערוכת נשק ביטחונית גדולה שצפויה להתקיים בעוד כשלושה שבועות. כך פורסם היום (שישי) לראשונה בכאן חדשות. גורמים בצרפת אמרו כי ריאיון נתניהו בטלוויזיה הצרפתית עודדו את פריז לבטל את המשלחת הישראלית לתערוכת הנשק. מדובר בתערוכת "Eurosatory" שנחשבת לאחת מתערוכת הנשק הגדולות ביותר באירופה וממוקדמת בלחימה ביבשה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

משרד הביטחון הצרפתי מסר לכאן חדשות: "לבקשתן של הרשויות הצרפתיות, חברות ישראליות לא יהיו נוכחות ב-Eurosatory, תערוכת הביטחון העולמי שמתקיימת ליד פריז מ-17 ביוני. חברות ישראליות לא עומדות בתנאים להשתתפות בתערוכה הצרפתית, בהתחשב במצב שבו נשיא הרפובליקה קורא להפסיק את הפעילות הישראלית ברפיח".

עוד נמסר ממשרד הביטחון הצרפתי: "בהתאם להצהרותיו של נשיא צרפת, דחוף להשיג הפסקת אש שתבטיח את הגנת האוכלוסיות בעזה, שחרור כל בני הערובה וגישה מלאה לסיוע ההומניטרי".

השר וחבר קבינט המלחמה בני גנץ שוחח עם ראש ממשלת צרפת גבריאל אטל ואמר לו: "ההחלטה למנוע מישראל להשתתף בתערוכת הנשק בלתי מתקבלת על הדעת, זה פרס לטרור". גנץ קרא לראש הממשלה הצרפתי לפעול כדי שצרפת תבחן מחדש את ההחלטה לאסור על הגעת המשלחת הישראלית לתערוכה".

רותם מי-טל מנכ"ל אסגארד מערכות, שמפתחת טכנולוגיה צבאית לתעשיות הביטחוניות ומשתתפת קבועה בכנס, מסר בתגובה: "אני קורא למדינה וליזמים פרטיים להרים את הכפפה ולהקים כנס ביטחוני צבאי ענקי תוצרת כחול לבן עוד בפסח 2025, עם עדיפות לאזורים לאומיים כמו ירוחם, אופקים ושאר הנגב. אליו יוזמנו כל בנות בריתנו, החל ממדינות המפרץ ועד מדינות אירופה. ואלה שאינן שאינן רוצות עדיין מוזמנות גם כן. לא נפלה אף מדינה".

צעדים נגד ישראל גם בבלגיה

אוניברסיטת גנט בבלגיה ניתקה את קשריה עם אוניברסיטאות ומכוני מחקר בישראל. התירוץ - "לא דבקים במדיניות של קידום זכויות אדם". ההחלטה הגיעה בעקבות דרישה של סטודנטים אנטי-ישראלים.

בהודעת האוניברסיטה בגנט נכתב כי ההחלטה לנתק את הקשרים עם המוסדות הישראליים הגיעה בעקבות הדאגות שהמוסדות הללו מקיימים קשרים עם ארגונים ממשלתיים ומערכת הביטחון הישראלית. בנוסף, צויינה טענת בית הדין לצדק בהאג, על פיה המצב ההומניטרי ברצועת עזה החמיר בחודשים האחרונים.

הפופולריים