התקרית הקשה ברצועה

אסון הנגמ"ש ברפיח: בצה"ל יתחקרו אם הכלי "סומן" על ידי חמאס

האסון ברפיח: נבדק אם הנגמ"ש עמוס חומרי החבלה "סומן"
הנגמ"ש שהתפוצץ והיה עמוס חומרי חבלה, היה החמישי בטור הרכבים שנעו על הציר, לכן נבדק אם הוא הוגדר כיעד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נגמ"ש
נגמ"ש צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

אסון הנגמ"ש ברפיח: בצה"ל יתחקרו אם הנגמ"ש עמוס חומרי החבלה "סומן" על ידי חמאס כיעד לפגיעה לאחר שתצפיתן זיהה את הנמ"רה עם חומרי חבלה, או זיהוי של סימון טקטי על הרכב, כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. זאת לאחר שהנגמ"ש היה כלי הרכב החמישי בטור הרכבים שנעו על הציר, לאחר שסיימו פעילות נגד תשתיות טרור ברפיח. בהצהרה שנתן לתקשורת דובר צה"ל מסר כי יתכן שהנגמ"ש נפגע מירי נ"ט.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
כל שמות הנרצחים במלחמה מאז ה-7 באוקטובר

האירוע התרחש בשכונת תל א-סולטאן צפונית לרפיח, כשנגמ"ש מרכבה הנדסי מסוג נמר"ה של גדוד ההנדסה 601, התפוצץ עם אמצעי הלחימה שבו. שמונה לוחמים נהרגו, שמותיהם הותרו לפרסום: סמל איתי עמר, בן 19 מכוכב יאיר-צור יגאל; סמל אליהו משה צימבליסט, בן 21 מבית שמש; סמ"ר עז ישעיה גרובר, בן 20 מטל מנשה; סמ"ר אור בלומוביץ, בן 20 מפרדס חנה-כרכור; וסמ"ר סטניסלב קוסטרב, בן 21 מאשדוד; וסרן ווסים מחמוד, בן 23 מבית ג'אן; סמל יקיר יעקב לוי, בן 21 מחפץ חיים וסמל שלום מנחם, בן 21 מבית אל.

מאחר ומדובר בנגמ"ש פלסים שהיו בו לבנות חבלה ומוקשים בתאים חיצוניים, הפיצוץ העז גרם לפיצוצי משנה כך שהכלי בער במשך דקות ארוכות. בצה"ל מעריכים שהכלי נפגע ממטען גחון, או מטען שהוצמד לכלי במהלך נסיעה.

כתוצאה מעוצמת הפיצוץ והאש שכילתה את הנגמ"ש בתוך שטח מאוים, הצליחו לגרור את חלקי הנגמ"ש לאזור מאובטח רק כעבור שעתיים מרגע הפיצוץ. כוחות צה"ל ביצעו סריקות נרחבות באזור, בין היתר באמצעות שימוש ברחפנים, כדי לנסות ולאתר ממצאים שהתפזרו מעוצמת הפיצוץ למרחק רב.

הפופולריים