ההודעה, הביקורת וההבהרה

צה"ל הודיע על "הפוגה בלחימה", ואז הבהיר: "אין שינוי במדיניות"

צה"ל הודיע על "הפוגה בלחימה" והבהיר: אין שינוי במדיניות
מתאם פעולות הממשלה בשטחים עדכן על עצירת הלחימה באזור הציר ההומניטרי למשך 11 שעות בכל יום ועד להודעה חדשה. בדרג המדיני זעמו: "לא הובא לאישורנו". רה"מ פנה למזכירו הצבאי, ולאחר בירור דווח ש"הלחימה ברפיח נמשכת כמתוכנן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפוגה ברפיח
הפוגה ברפיח צילום: דובר צה"ל

סוכנות הידיעות AP דיווחה הבוקר (ראשון) כי צה"ל החל לקיים אתמול "הפוגה טקטית" יומית בלחימה בדרום רצועת עזה, במטרה לאפשר כניסה של סיוע הומניטרי למקום.

בהודעת הבהרה שיצאה מטעם צה"ל נאמר כי מדובר בהפסקת הלחימה באזור הציר ההומניטרי בדרום הרצועה, ולא בהפוגה כוללת בלחימה באזור. בדרג המדיני ביקרו את המהלך שיצא אל הפועל ללא אישורו. מקורות המעורים בנושא: "המהלך יובא שוב לאישור הדרג המדיני, וכלל לא בטוח שיאושר".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

גורם מדיני מסר שבעקבות הדיווחים ראש הממשלה בנימין נתניהו "פנה למזכירו הצבאי והבהיר שהדבר אינו מקובל עליו". הגורם הוסיף: "לאחר בירור, דווח לראש הממשלה שאין שינוי במדיניות צה"ל וכי הלחימה ברפיח נמשכת כמתוכנן".

בהודעת ההבהרה של צה"ל נכתב: "במסגרת המאמצים המתמשכים של צה"ל ומתאם פעולות הממשלה בשטחים להגדלת היקף הסיוע ההומניטרי שנכנס לרצועת עזה, ולאחר דיונים עם האו"ם וארגונים בין-לאומיים, הוחלט כי החל מאתמול על בסיס יומי בין השעות 8:00 בבוקר ועד 19:00 בערב, תופסק פעילות צבאית טקטית למטרות הומניטריות בכביש מכרם שלום לרחוב סלאח א-דין באזור רפיח במוביל למחסנים של האו"ם וארגונים בין-לאומיים".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר תקף את המהלך: "מי שהחליט על 'הפוגה טקטית' לצורך מעבר הומניטרי, בשעה שטובי חיילנו נופלים בקרב, הוא אוויל וכסיל שאסור לו להמשיך להיות בתפקידו". עוד תקף השר: "מהלך זה לא הובא בפני הקבינט והוא מנוגד להחלטותיו. הגיע הזמן לצאת מהקונספציה ולהפסיק את הגישה המטורללת וההזויה שרק מביאה עלינו עוד הרוגים ונופלים".

הפופולריים