בניגוד לעמדת מערכת הביטחון: השינוי שנתניהו שוקל בסיוע לעזה

נגד עמדת מערכת הביטחון: השינוי שרה"מ שוקל בסיוע לעזה
ראש הממשלה הודיע לשרים בישיבת הקבינט כי הוא בוחן את העברת האחריות לחלוקת הסיוע ההומניטרי לידי חיילי צה''ל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משאיות רפיח
צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל את העברת האחריות על חלוקת הסיוע ההומניטרי בעזה לחיילי צה"ל. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם הערב (שני) כי ראש הממשלה נתניהו הודיע אתמול בקבינט על הצעד, המנוגד לעמדת מערכת הביטחון.

 

ההודעה של ראש הממשלה נתניהו הגיעה בתגובה לביקורת חריפה של שר האוצר בצלאל סמוטריץ' בעקבות השתלטות חמאס על משאיות הסיוע.

תנועת "צו 9" בירכה על הפרסום ומסרה כי "הכנסת אלפי משאיות אספקה הישר לתוך מנהרות ארגון הטרור הרצחני חמאס מהווה סיכון ביטחוני עצום לחיילנו ומרחיק את שובם של החטופות והחטופים שלנו הביתה. הסיוע יפסיק לשמש כתחמושת של מחבלי הנוחב'ה שטבחו, ערפו ואנסו בנו ב-7 באוקטובר".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

אמש פורסם בחדשות הערב כי "ההפוגה הטקטית" בלחימה בדרום הרצועה, עליה צה"ל הודיע בהודעה בבוקר, אושרה בידי הקבינט. הגורמים הבהירו שכבר לפני שבועיים, הדרג המדיני אישר את הגדלת היקף הסיוע ההומניטרי שנכנס לעזה, וזאת בשל ההליכים המשפטיים נגד ישראל בהאג. זאת לדבריהם, כמו גם העלאת הפרסומים בסוגייה ההומניטרית, כדי לאפשר לישראל לגיטמציה בין-לאומית להמשך המלחמה בעזה.

ההודעה של צה"ל על "הפוגה" גררה זעם רב בדרג המדיני, וראש הממשלה נתניהו הבהיר שלא אישר את המהלך, כמו גם שר הביטחון יואב גלנט. בצה"ל נאלצו להוציא הבהרה שאין שינוי במדיניות במלחמה בעזה.

בתיעוד שהגיע לידי כאן חדשות בשבוע שעבר, נראית סחורה של כ-1,200 משאיות סיוע שנתקעה במעבר כרם שלום. ארגוני האו"ם ונציגי ארגונים בינלאומיים סרבו להכניס את הסיוע מהמעבר לרצועה, מחשש לחייהם.

הפופולריים