התכנון האמריקני לגיוס כספים לצבא לבנון - ועמידתה של ישראל מהצד

ישראל משקיפה מהצד: תכנון אמריקני לגיוס כספים לצבא לבנון
בכוונת הממשל האמריקני לכנס ועידה שתתמוך כספית בצבא לבנון כי המדינה הלבנונית נמצאת על סף פשיטת רגל. גורמים ישראלים אישרו כי קיימת הבנה על סוגייה זו, עקב החלטה 1701 של האו"ם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אי-יפי
בנו של ראש הגוש הפרלמנטרי של חיזבאללה שוכב על ארונו, לאחר שנהרג בתקיפה ישראלית צילום: אי-פי

הממשל האמריקני מתכנן לכנס ועידה של מדינות מפרציות ומדינות מהמערב, כדי לגייס תמיכה כספית עבור צבא לבנון, כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. ישנם הבדלי גישות בין ארצות הברית לצרפת, שסבורה שצריך לחזק יותר את כוח יוניפי"ל של האו"ם, ופחות את צבא לבנון.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ישראל לא הטילה ווטו על חיזוק צבא לבנון, וגורמים ישראלים אישרו לכאן חדשות על ההבנה שכחלק מיישום החלטה 1701 של האו"ם בכל הסדר עתידי, תהיה תוספת משמעותית לכוח של צבא לבנון במרחב, וייתכן גם ליוניפי"ל. עם זאת, כדי שדבר יקרה וייצא לפועל, נדרשת תחילה הפסקת אש בחזית הצפונית, שעדיין מותנת מבחינת חיזבאללה בעצירת המלחמה בעזה.

עוד דווח כי ממשלת לבנון אישרה, לא בפומבי, להעניק תשלום של 20 אלף דולרים ליורשים של כל הרוג בחיזבאללה. זוהי אינה הפעם הראשונה שסוגיית הפיצויים לקרובי משפחה של פעילי הארגון עוררה הדים בלבנון. חלק מתושבי לבנון מתנגדים לחיזבאללה, ותוהים איך מדינה בפשיטת רגל, יכולה לשלם כסף פיצוי עבור הרוגים שחיזבאללה צירף לשורותיו, ללא הסכמה מדינית.

הפופולריים