בלינקן להנגבי ודרמר: צריך לנסות להימנע מהסלמה בצפון

בלינקן להנגבי ודרמר: צריך לנסות להימנע מהסלמה בצפון
בפגישה בוושינגטון, שר החוץ האמריקני חזר על המחויבות של ארצות הברית לביטחונה של ישראל והדגיש כי יש להגביר את הסיוע לעזה ולתכנן את "היום שאחרי" ברצועה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אנתוני בלינקן, 09.01.24
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בהצהרה של מחלקת המדינה האמריקנית הלילה (שישי), נאמר כי שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן הבליט בפגישה עם השר לעניינים אסטרטגיים רון דרמר וראש המל"ל צחי הנגבי את הצורך להימנע מהסלמה נוספת בלבנון ולהשיג הסדר מדיני שיאפשר לאזרחים בישראל ובלבנון לשוב לבתיהם. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בנוסף, לפי ההצהרה, חזר בלינקן על המחויבות "היצוקה בברזל" של ארצות הברית לביטחונה של ישראל ודן עם הבכירים הישראלים במאמצים להשגת הפסקת אש ושחרור החטופים. הוא הדגיש את הצורך בהגברת הסיוע הנכנס לעזה, ותיכנון הממשל, הביטחון והשיקום של הרצועה ב"יום שאחרי המלחמה".

הפגישה התקיימה על רקע המתיחות בין ממשל ביידן לממשלת ישראל לאחר שראש הממשלה נתניהו ביקר בסרטון את ממשלת ארצות הברית על עיכוב במשלוחי נשק לישראל. דובר המל"ל האמריקני הגיב אתמול על סרטון נתניהו: "מפתיע ומאכזב בהחלט נוכח העובדה שאף מדינה לא עוזרת לישראל להגן על עצמה מול חמאס ואיומים אחרים כמו ארצות הברית". כינוס פורום אסטרטגי משותף לשתי המדינות בוטל בשל המתיחות. 

גורמים בישראל הביעו חשש שארצות הברית תגביל משלוחי נשק נוספים במקרה שתרצה להתנגד לפעילות ישראלית התקפית בלבנון.

 

הפופולריים