סיפורי הנופלים

אורן סמדג'ה בהלוויית בנו: "אני אומר לחיילים - תרימו את הראש, אל תעצרו עד שננצח"

אורן סמדג'ה בהלוויית בנו: "חיילים, אל תעצרו עד שננצח"
"היית אמיץ וגיבור ונפלת כך", ספדה לו אימו של עומר סמדג'ה, שנפל אתמול ברצועה • איתמר, דודו, סיפר על רגע קבלת הבשורה המרה - בזמן שאביו של עומר חגג את יום הולדתו. וגם על הנחישות של עומר וההחלטה שלו שלא להיות ספורטאי מצטיין ולשרת בקרבי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עומר סמדג'ה
עומר סמדג'ה צילום: .

עומר סמדג'ה, שנפל אתמול ברצועת עזה, מובא היום (שישי) למנוחות בבית העלמין הצבאי בנתניה. אורן, אביו, סיפר בהלוויה: "היו אצלנו הבוקר המפקדים שהסבירו על מה שקרה, ואני אומר לחיילים - תרימו את הראש, אל תעצרו עד שננצח. זה המסר שלי לכל מי שנמצא בלחימה הזאת".

אימו, ליאת, הצטרפה לדברים וספדה לבנה: "התנדבת במד"א, תרמת מח עצם, היית אמיץ וגיבור - ונפלת כך. כל דקה נתגעגע אלייך. מי ייתן ומותך לא יהיה לשווא. אנחנו מחזקים את חיילי צה"ל ומפקדיו - תמשיכו בכל הכוח עד הכרעה מוחלטת. לבן המוות, אנחנו בוכים, אבל שלא תטעה, עם ישראל חי לנצח".

"בכיתה י' הפכת למורעל צבא אחרי שגילית את תנועת אחריי, אמרת שאם אתה לא קרבי - אתה לא מתגייס", המשיכה האם לספר. "היינו גאים בך. ב-7 באוקטובר לא סתם יצאת לצו 8. כשנקראת שוב, חששנו מאוד והבטן התהפכה. ביום שני יצאת דרומה והייתה לי תחושה רעה, מרוש. כל יום ביקשתי ממך אות חיים. אתמול עוד שלחת לאבא ברכת יום הולדת שמח".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

איתמר דודו של עומר ואחיו של הג'ודוקא אורן סמדג'ה, סיפר בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום השישי" ברשת ב על תחושת השליחות והנחישות שלו להתגייס לקרבי למרות שהיה ספורטאי מצטיין: "הוא אמר שכמו שאורן מנצח אולימפיאדה בשביל המדינה, הוא ינצח בקרב בשבילה".

האזינו לריאיון המלא:

איתמר סיפר על רגע קבלת הבשורה על נפילתו של עומר, בזמן חגיגת יום הולדתו של אביו של עומר - אורן סמדג'ה: "אורן קיבל את הבשורה בזמן שחגגנו לו יום הולדת. אורן הוא אחד האנשים הציונים שאני מכיר, גם בספורט. אחרי 7 באוקטובר הוא נרתם ונסע לכל העוטף, הוא דאג לחיילים ותרם ונתן. בסוף זה הגיע גם אליו"

עומר עסק גם הוא בג'ודו כשהיה צעיר, אבל החליט מוקדם "לא לקחת את זה הלאה". דודו סיפר כי, "הוא החליט לפני הגיוס בגיל מאוד צעיר שהוא מעדיף להיות לוחם וחייל מאשר להיות ג'ודאי".

אביו של עומר, אורן אמור בעוד חודש לצאת עם הנבחרת לאולמיפאדה בפריז, "אני לא יודע מאיפה הוא יביא את הכוחות", אמר איתמר, "אורן זה אורן. אני מאמין שהוא יסע איתם והוא יעשה את זה בשביל הבן שלו. כי זה מה שעומר היה רוצה. עומר מת בשביל מדינת ישראל ואורן עושה את מה שהוא עושה בשביל מדינת ישראל".

הפופולריים