הנרצח בפיגוע בקלקיליה: אמנון מוכתר, בן 66 מפתח תקווה

הנרצח בפיגוע בקלקיליה: אמנון מוכתר, בן 66 מפתח תקווה
כוחות הביטחון עצרו בקלקיליה סייען, שלפי החשד מסר למחבלים מידע הישראלי שנרצח הבוקר ביריות ורכבו הוצת. על פי עדויות של פלסטינים, מוכתר נהג להיכנס לעיר לבצע קניות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנרצח בפיגוע בקלקיליה, אמנון מוכתר
הנרצח בפיגוע בקלקיליה, אמנון מוכתר צילום: -

אמנון מוכתר, בן 66 מפתח תקווה, הוא הנרצח בפיגוע הבוקר (שבת) בקלקיליה. מחבלים ירו בו לאחר שנכנס עם רכבו לעיר ולאחר מכן הציתו את רכבו. הוא הועבר תחילה לטיפול רפואי בבית החולים פלסטיני ומשם נמסר לידי מגן דוד אדום.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

כוחות הביטחון עצרו הערב בקלקיליה סייען שלפי החשד מסר למחבלים מידע על מוכתר - כך דווח היום (שבת) בחדשות הערב בכאן 11. על פי הרשתות הפלסטיניות, הסייען הוא אסיר משוחרר. המחבלים עצמם, שירו במוכתר ורצחו אותו, עדיין לא נתפסו.

לאחר תחקור תושבים בקלקיליה, במערכת הביטחון אמרו שהישראלי נהג להיכנס לעיר הפלסטינית כדי לערוך קניות. מקור במנגנוני הביטחון הפלסטינים, שמעורב בחקירת רצח הישראלי בקלקיליה, אמר לכאן חדשות כי במכוניתו של הישראלי שנרצח נמצאו ירקות שהוא קנה בעיר. לדברי המקור, הממצאים והמידע הועברו למערכת הביטחון בישראל. 

גורם ביטחוני מסר: "האירוע היום מסתמן כעל רקע לאומני, בו נרצח אזרח ישראלי על ידי מחבלים בעת שהותו בקלקיליה. נדגיש, כי השהייה בשטחי A הינה אסורה ומסוכנת עבור אזרחים ישראלים". בנוסף מסר כי עד כה היו יותר מ-350 פעילויות בעיר מתחילת המלחמה, 5 מבצעים חטיבתיים, וחיסולים של יותר מ-40 מחבלים. "כוחות החטיבה פעלו כל לילה בעיר ולפעמים גם באור יום, ביצעו מעצרים, סריקות וחיפושי אמל"ח וגם חיסלו מעורבים", אמר.

אתמול חוסלו בקלקיליה שני מחבלים המשתייכים לג'יהאד האיסלאמי, אחד מהם תכנן לבצע פיגוע בטווח הזמן הקרוב. לוחמי יחידת הגעונים של משטרת ישראל ניסו לעצור את השניים, אך במהלך המעצר נפתחה אש לעבר הכוחות אשר השיבו באש וחיסלו את המחבלים. אקדחים נתפסו על השניים. 

הפופולריים