עורך העיתון שמזוהה עם חיזבאללה: כל תקיפה תביא למלחמה, גם מתקנים אזרחיים יותקפו

עורך העיתון שמזוהה עם חיזבאללה: כל תקיפה תביא למלחמה
עורך אל-אח'באר הוסיף כי בחיזבאללה אין מילים כמו "ימי קרב". לטענתו בעת לחימה יוסרו המגבלות על יחידות הארגון, שעלולות גם לפלוש ליישובים בגליל ולכפרים פלסטיניים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיזבאללה
צילום: רויטרס

העורך של העיתון הלבנוני אל-אח'באר" המזוהה עם חיזבאללה, איבראהים אל-אמין, סיפר הבוקר (שלישי) על כמה נקודות באסטרטגיה של חיזבאללה, בהתבסס על דברי מנהיג הארגון חסן נסראללה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לטענתו, כל פעולה צבאית ישראלית תיראה מצד ארגון הטרור כהכרזה על מלחמה, אצל חיזבאללה אין מילים כמו "ימי קרב" או "תגובה על תקיפה". בנוסף, במצב כזה תהפוך הזירה הלבנונית מחזית סיוע לעזה לחזית "שחרור והענשה של צה"ל", ובחזית כזו ניתן להחליט לפלוש לגליל או להשתלט על מרכזי צבא או כפרים לבנוניים או פלסטיניים.

במקביל, הוא טען כי בעת מלחמה יוסרו המגבלות של יחידות חיזבאללה, דבר שעשוי לגרום לנשק במתקנים אזרחיים וצבאיים. מנגד, הוא אמר גם שחיזבאללה יגיב על בסיס התפיסה שהוא יכול לגרום לנזק לישראל לפחות כמו הנזק שייגרם בלבנון. לסיום, הוא הדגיש שכל תקיפה ישראלית לא תצליח להשמיד את הכול, ובניגוד למתקפה האיראנית, גם שיתוף פעולה בין לאומי לא יעזור לישראל נגד תקיפה של חיזבאללה.

ברשת CNN דווח בשבת כי בכיר בממשל ארצות הברית הבטיח "תמיכה מלאה" בישראל במקרה של מלחמה כוללת עם חיזבאללה. הבכיר הבהיר כי ממשל ביידן "ערוך לחלוטין לתמוך בישראל ויספק את הסיוע הביטחוני שלו היא זקוקה". הדברים נאמרו בפגישתו של הבכיר עם השר לנושאים אסטרטגיים רון דרמר וראש המטה לביטחון לאומי (מל"ל) צחי הנגבי.

 

הפופולריים