תוכנית המיליציות הפרו-איראניות בעיראק לסייע לחיזבאללה בלחימה

תוכנית המיליציות הפרו-איראניות בעיראק לסייע לחיזבאללה
גורם עיראקי שמעורה בנושא אמר לכאן חדשות כי המיליציות השיעיות בעיראק נערכות בשטח בימים אלה לשלוח לוחמים לדרום לבנון כדי שיחברו לחיזבאללה במקרה של עימות כולל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תרגיל חיזבאללה לבנון
צילום: רויטרס

המיליציות הפרו-איראניות בעיראק נערכות לסייע לחיזבאללה בלחימה בדרום לבנון במצב של עימות כולל - כך דווח היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. גורם עיראקי שמעורה בנושא אמר לכאן חדשות כי המיליציות השיעיות בעיראק נערכות בשטח בימים אלה לשלוח לוחמים לדרום לבנון כדי שיחברו לחיזבאללה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לדברי הגורם עיראקי, אותן המיליציות, שכרגע משגרות מרחוק כטב"מים וטילים לעבר ישראל, רואות בחיזבאללה כוח ההרתעה המרכזי שלהן, ולכן מעוניינות להצטרף אליו פיזית בלחימה בדרום לבנון. זאת, אם הארגון הוא יהיה תחת איום ממשי.

סוגיית מוכנות המיליציות להצטרף ללחימה עלתה גם בפגישה לאחרונה בבגדאד בין ראשי המיליציות השיעיות בעיראק לשר החוץ האיראני ממלא המקום. עד כה המיליציה השיעית היחידה שהגיעה פיזית מבחוץ לדרום לבנון כדי לסייע לחיזבאללה היא המיליציה "האימאם חוסיין", שפועלת בסוריה.

לפחות כלפי חוץ, חיזבאללה ונסראללה משדרים כרגע שהם מסתדרים ושיש להם מספיק לוחמים, יותר ממאה אלף לטענתם, כדי להתמודד עם כל פעולה ישראלית נרחבת. עם זאת, זה יכול להשתנות ויש כבר לוחמים רבים בשורות המיליציות השיעיות מחוץ ללבנון שכבר מתוכננים להצטרף.

הפופולריים