העלאת גיל הפטור

אדלשטיין לא העלה את העלאת גיל הפטור להצבעה בוועדת החוץ והביטחון: "צריך הסכמה"

אדלשטיין לא העלה את החוק להצבעה: "צריך הסכמה"
הכנסת אישרה את חקיקת העלאת גיל הפטור בקריאה ראשונה, אך הצעת החוק לא הועלתה להצבעה לקראת קריאה שנייה ושלישית בשל רצונו של יו"ר ועדת החוץ והביטחון בהסכמה רחבה בנושא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
Michael Giladi/Flash90
צילום: Michael Giladi/Flash90

בוועדת החוץ והביטחון הודיעו היום (רביעי) כי יו"ר הוועדה יולי אדלשטיין לא יעלה להצבעה את חקיקת הארכת שירות המילואים משום שאין הסכמה רחבה. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

מדובר בהוראת שעה להעלאת גיל הפטור ממילואים לגיל 41 במקום 40, וקצינים לגיל 46 במקום 45.  הממשלה אישרה השבוע את הוראת השעה למשך שלושה חודשים. הכנסת אישרה זאת בקריאה ראשונה אולם כעת הצעת החוק לא עולה כלל להצבעה לקראת קריאה שנייה ושלישית.

אם החוק לא יאושר, אלפי חיילי מילואים ישוחררו משירות ב-1 ביולי ובמערכת הביטחון ביקשו לאשר את החוק בדחיפות. בקואליציה קיוו להביא את החוק להצבעה במליאה היום או לכל היותר בשני הקרוב.

ח"כ חנוך מילביצקי מליכוד אמר לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "אני מבין מה אדלשטיין עושה. יש בזה הגיון. אם האופוזיציה מוכנה להעמיד את הצבא בלי חיילים בבקשה. מצופה מהאופוזיציה לנהוג באחראיות. אדלשטיין אומר זה מסוג ההחלטות שצריך לקבל ללא שיוך קואליציוני. יש עוד כמה ימין ואני מניח שדברים יסתדרו. זה לא קשור בשרירים לנתניהו. האמירה - אנחנו ביחד מחליטים כך או אחרת היא אמירה ערכית".

האזינו לריאיון של אדלשטיין בתוכנית "בנימיני וגואטה" בכאן רשת ב

בשבוע שעבר, אחרי יותר מארבעה חודשים של עיכוב, שר הביטחון יואב גלנט דרש במכתב רשמי לראש הממשלה בנימין נתניהו לקדם מיידית את החוק שיאריך את שירות הסדיר בצה"ל לשלוש שנים. במכתב ששיגר ראש המטה של שר הביטחון לראש המל"ל, לראש הסגל של נתניהו, למזכיר הממשלה ולמזכיר הצבאי, נכתב: "המציאות הביטחונית החדשה מחייבת מענה מבצעי משמעותי להמשך מאמץ המלחמה. בתחילת פברואר פרסם משרד הביטחון תזכירי חוק בעניין, שנועדו למלא את שורות צה"ל".

לדבריו גלנט, "זה חודשים ארוכים שמערכת הביטחון פועלת לקידום החקיקה ולהגעה להסכמות עם משרדי האוצר והמשפטים, וזאת ללא הצלחה או התקדמות בהלימה לצרכי צה"ל המידיים והדחופים".

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי צה"ל כבר הוציא צווי 8 לאלפי חיילים שיידרשו להתייצב מיד עם שחרורם מהצבא כדי להתמודד עם המחסור בלוחמים. 

הפופולריים