חשיפה

מחסני הנשק האיראני בירדן והחשש מהעברת רקטות לשטחים

מחסני הנשק האיראני בירדן והחשש מהעברת רקטות לשטחים
"טביעות אצבע" איראניות נמצאו בשני מחסני חומר הנפץ שהתגלו על ידי השלטונות בירדן סמוך לבירה רבת עמון. דרך המדינה זולגים כלי נשק וכספים גם ליהודה ושומרון: "חמאס יוכל לשגר משם רקטות מתקדמות תוך שנה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפעל ייצור רקטות ואמצעי לחימה
צילום: דובר צה"ל

איראן ושלוחותיה עומדות מאחורי שני מחסנים של חומרי נפץ שאיתרו מנגנוני הביטחון בירדן באזור הבירה רבת עמון - כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. 

 

המחסן הראשון התגלה בסוף השבוע בפרבר הדרומי-מזרחי של הבירה, לא הרחק משדה תעופה שצבא ארצות הברית משתמש בו, והשני נחשף לפני יומיים באותו האזור. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

מדובר בפרשה חריגה שבירדן באופן רשמי מוסרים עליה מידע מועט בלבד. השלטונות מטילים איפול על הפרשה, וכך בין היתר לא ידוע על עצורים במסגרתה. לכאן חדשות נודע כי ההערכה הרווחת היא שטהראן ושלוחותיה קשורות למחסנים שנחשפו, וכי יש טביעות אצבע איראניות על חומרי הנפץ שנמצאו בהם - כך לפי גורם המעורה בפרשה. 

גורם ירדני בכיר אמר לכאן חדשות כי החקירה עדיין בעיצומה, אבל הזכיר באותה הנשימה כי בחודשים האחרונים יש ניסיונות מתמשכים של מיליציות הקשורות לאיראן להבריח סמים ואמצעי לחימה לירדן בעיקר דרך סוריה והצבא וכוחות הביטחון בולמים את אותם ניסיונות.

בכירים ביטחוניים ברשות: חמאס יצליח לשגר רקטות מיו"ש תוך שנה

 

בתוך כך, הערב במהדורה פורסם גם כי בכירים במנגנוני הביטחון הפלסטיניים אמרו לכאן חדשות כי הם מעריכים שבקצב ההברחות הנוכחי יצליחו חמאס והג'יהאד האסלאמי לייצר ידע ויכולת לשגר רקטות מתחומי יהודה ושומרון לישראל בתוך שנה.

 

המקורות הבהירו כי לא מדובר בירי של רקטות פרימיטיביות כמו אלה שנורו לעבר ישראל בשנה האחרונה מג'נין, אלא ברקטות המזכירות את אלה הנורות מעזה לכיוון יישובי העוטף.

בחדשות שישי נחשף כי חומרי הנפץ, הכספים והידע בתחום זולגים בין היתר מלבנון דרך ירדן ליהודה ושומרון בהכוונה איראנית. ניתן להניח כי המאמץ של צה"ל ושב"כ בטולכרם ובקלקיליה הגובלות בקו הירוק נעשה בין היתר כחלק מהמאבק בהתפתחות זו. 

 

הפופולריים