כאן רשת ב

מחשש להדלפות: המפכ"ל שינה כנס להצגת תחקיר 7 באוקטובר

מחשש להדלפות: המפכ"ל שינה כנס להצגת תחקיר 7 באוקטובר
מאות קצינים הוזמנו, אלא שהזמנתם בוטלה. זאת ברקע קרבות פנימיים שהתלהטו לאחרונה • מהמשטרה נמסר: "עם סיום עיבוד החומרים, צפוי להתקיים כנס ארגוני כפי שתוכנן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רונן זבולון, רויטרס
צילום: רונן זבולון, רויטרס

המפכ"ל, רב ניצב יעקב שבתאי, ביטל כנס שבו היו אמורים להיות מוצגים תחקירי המשטרה על 7 באוקטובר, אליו הוזמנו מאות הקצינים שמדרגת ניצב משנה ומעלה. כך פורסם הבוקר (חמישי) בכאן רשת ב. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

במקום האירוע, שהיה אמור להתקיים ביום ראשון בבית שמש, התחקירים יוצגו על ידי נציגים מכל יחידה למפכ"ל ולצוות מצומצם. זאת מחשש להדלפות והגברת קרבות ניצבים סביב התחקירים ואירועי החג השחור, שמתלהטים לאחרונה. במשטרה אמרו כי האירוע במתכונתו המלאה נדחה משום שסיכומי היחידות לא היו מוכנים לחלוטין וכי הוא כן יתקיים בהמשך.

בחודשים האחרונים דיוו בכאן חדשות כי המפכ"ל ביטל שני כנסים של סגל הפיקוד הבכיר להפקת לקחים מאירועי השבת השחורה. עוד חשפנו כי יש מתיחות קשה בין מפקד הימ"מ למפקד מחוז דרום על אירועי אותו היום, בין השאר בשאלה מי מהם נתן את הפקודה להפיל את תחנת המשטרה בשדרות על המחבלים ובכך לסיים את הקרב עליה.

> הקרב על תחנת שדרות: דקה אחר דקה

ממשטרת ישראל נמסר: "כחלק מהפקת לקחים ותובנות ארגוניות ממלחמת חרבות ברזל עד כה, הוחלט על ביצוע שני מפגשים, הראשון יתקיים ביום ראשון הקרוב בו המחוזות והאגפים יציגו תוצרים במתכונת של קבוצות עבודה, עם סיום עיבוד החומרים צפוי להתקיים כנס ארגוני כפי שתוכנן".

לפני כחודש פורסם בכאן חדשות כי מפקד מחוז דרום במשטרה, אמיר כהן, אסר על שוטריו לשתף פעולה עם התחקיר הצבאי לאירועי 7 באוקטובר, בלי שיקבלו אישור מראש ממבקר המדינה, שבודק את האירועים.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "המשטרה ביקשה את עמדת המבקר לשתף פעולה עם הצבא, מתוך תחושת אחריות לשימור הליך נקי ללא רבב למול המבקר וסוכם כי ניתן להמשיך את ההליך עם צה"ל. כל ניסיון לייצר תמונה אחרת חוטא לאמת".

הפופולריים