כאן רשת ב

ראש המל"ל לשעבר: "צה"ל ערוך למקרה שכוח רדואן יפרוץ ליישובי הצפון"

חולתא: "צה"ל ערוך למקרה שכוח רדואן יפרוץ ליישובי הצפון"
ראש המל"ל לשעבר הצהיר שב-1 לספטמבר יש להכריז ששנת הלימודים בצפון תיפתח כדי ש"חיזבאללה ידע, שאם ימשיך לתקוף - נעשה את מה שצריך" • על נתניהו וסוגיית משלוח הנשק מארה"ב: "יודע מוושינגטון שהמשלוחים ממשיכים, למרות הצהרות נתניהו - ולא בזכות" | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איל חולתא
איל חולתא צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

ד"ר איל חולתא, לשעבר ראש המטה לביטחון לאומי, אמר היום (חמישי) לתוכנית "רינה ועקיבא" בכאן רשת ב: "צה"ל מוכן בגבול הצפון למקרה שכוח רדואן יפרוץ ליישובים". עוד הסביר ראש המל"ל לשעבר: "הסיכוי למערכה בצפון הוא יחסית גבוה. הצעדים שחיזבאללה נקט בהם לאחרונה מסוכנים יותר ומעידים שהם חושבים שאנחנו מכילים". 

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הריאיון המלא | האזינו

לדבריו של חולתא, מדינת לבנון וגם מנהיג חיזבאללה נסראללה לא מעוניינים במלחמה עם ישראל. "הם צריכים לחשוש ממלחמה. אם אנחנו לא מסוגלים להשתמש בכוח האיום ובהפעלת הכוח שלנו, באופן שמשנה את הדרך של הצד השני - אנחנו בהכחשה, כי את ההרתעה כבר איבדנו, לא התחלנו בזמן, וזו לא העת לחזית נוספת", אמר.

כמו כן, חולתא הצהיר שהמפונים בצפון יחזרו לבתיהם עד לפתיחת שנת הלימודים ב-1 לספטמבר. "צה"ל יערך בהגנה האווירית וחיזבאללה ידע, שאם ההתקפות ימשיכו באופן שיפגע בשנת הלימודים, אז לא תהיה ברירה ונעשה את מה שצריך. גם המתווכות שעובדות על הסכם מדיני יבינו את לוח הזמנים", הסביר.

בנוסף, חולתא ביקר את היעדר היכולת של הממשלה והקבינט לפתור את סוגיית "היום שאחרי" בעזה. "הם לא הצליחו להקים אלטרנטיבה שלטונית אזרחית בעזה, מה שמפיל אחריות יותר גדולה על צה"ל. אחד הכשלים הגדולים ביותר, מכיוון שהתוצאה בפועל היא שחמאס חוזר בהדרגה לשלוט ברצועה".

חולתא התייחס גם לעימותים של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם הממשל האמריקני, בכל הנוגע לסוגיית משלוחי נשק לישראל. "לא אהבתי את סרטון רה"מ. שוחחתי עם אנשים מוושינגטון כדי להבין איך זה נתפס, ואמרו לי שמשלוחי הנשק ממשיכים לזרום לישראל, למרות המסרים של נתניהו, ולא בזכות. זה לא טוב לנו. מיותר ויוצר נזק. כשהאויבים מסתכלים, הם יכולים לחשוב שארצות הברית הפסיקה לתמוך בישראל, מה שלא נכון".

על ביקורו של שר הביטחון יואב גלנט בוושינגטון וביקורו עם היועץ לביטחון לאומי ג'ייק סאליבן, אמר חולתא: "את המחלוקות ישראל צריכה לנהל בתוך החדר הסגור, ככה זה עובד. מרבית ההישגים של הממשלה מול האמריקנים היו בדיונים בחדר סגור, כולל היכולת לוודא שארצות הברית לא חוזרת להסכם הגרעין".

הפופולריים