דיווח

נערכת להסלמה: ארה"ב מקרבת "נכסים צבאיים" לחופי לבנון וישראל

נערכת להסלמה: ארה"ב מקרבת "נכסים צבאיים" לחופי האזור
הפנטגון מקרב ספינת קרב כדי להיערך לאפשרות של פינוי אמריקנים, וכדי ליצור הרתעה מהידרדרות אזורית • על פי דיווחים, ישראל מתכננת ליצור אזור חיץ מצפון לגבול עם לבנון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
USS GRAVELY
צילום: USS GRAVELY

רשת NBC האמריקנית דיווחה הלילה (שישי) כי ארצות הברית מקרבת נכסים צבאיים, ביניהם ספינת קרב, לישראל ולבנון, במטרה להיערך לפינוי אמריקנים במידה שהמצב יחמיר, לצד תיאום עם בעלות בריתה הקרובות, כך לפי שלושה גורמי הגנה אמריקנים. אותם נכסים נועדו גם להציג כוח צבאי וליצור הרתעה מפני הסלמה אזורית.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לפי הגורמים בדיווח, ישראל מתכוונת ליצור אזור חיץ בגבול הצפון. אתמול הציג עיתון הפיננשל טיימס האמריקני ניתוחי תמונות לוויין, מכ"ם וראיונות עם גורמים מקומיים וחוקרים - המצביעים לטענתם על ניסיון של ישראל ליצור אזור חיץ בלבנון.

על פי אותם נתונים, התקיפות הישראליות יצרו נזק רב, שכלל השמדה מוחלטת של מבנים ויחד עם השימוש בזרחן הלבן הפכו תחום שטח של כחמישה קילומטרים מצפון לקו הכחול לבלתי ראויים למגורים.

תמונות לווין מלבנון המעידות לכאורה על הכוונה של ישראל ליצור אזור חיץ

לפי האו"ם, יותר מ-95,000 בני אדם נעקרו בדרום לבנון, ובעוד במסגרת המשא ומתן שמובילה ארצות הברית, ישראל דורשת מחיזבאללה להסיג את כוחותיו מהגבול, גורמים המעורים בנושא אומרים שהדבר כמעט ובלתי נתפס.

לוחם חיזבאללה צוטט באומרו כי לבקש מהם לסגת מדרום המדינה זה כמו "לבקש מדג לא לשחות בים". גורם לבנוני אמר שהשאלה היא אם הדיפלומטיה ואזור החיץ יספיקו כדי למנוע מלחמה רחבה יותר, או שמא ישראל תרצה להרחיב את המלחמה ולנסות להשמיד לגמרי את חיזבאללה.

בכיר צבאי בישראל אמר כי לא מדובר באזור חיץ, וכי ישראל רק רוצה שחיזבאללה יסוג לאחור, "אין לנו בעיה עם כוחות האו"ם או אזרחים לבנונים, אנחנו רק רוצים לנקות את נוכחות חיזבאללה, כשהם מהווים איום ישיר על בתים בישראל באמצעות ירי צלפים".

הפופולריים