לאחר שחרור מנהל שיפא: גיבוי ראשון לשב"כ מתוך הממשלה

לאחר שחרור מנהל שיפא: גיבוי ראשון לשב"כ מתוך הממשלה
שר הפנים ארבל התייחס למתקפות נגד הארגון: "אין מקום לשיח הזה נגד עובדי ציבור המוסרים נפשם על הגנת המולדת" • השר בן גביר תקף את שב"כ בריאיון בכאן רשת ב - בארגון הגיבו: "שקרים שלא היו ולא נבראו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חאסן ג'די, פלאש 90
צילום: חאסן ג'די, פלאש 90

שר הפנים משה ארבל גיבה היום (שלישי) את ראש השב"כ והארגון, יממה לאחר שחרורו של מנהל בית החולים שיפא ומאות מחבלים מהכלא. מדובר בגיבוי ראשון מתוך הממשלה, לאחר שהופנו נגד הארגון האשמות בנושא. מוקדם יותר, השר איתמר בן גביר התראיין ל"קלמן ליברמן" בכאן רשת ב ואמר כי "יש מקום בבתי הכלא, שדה תימן ריק".

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

שר הפנים משה ארבל אמר: "אני מבקש לחזק את ידיו של ראש שירות הביטחון הכללי רונן בר עובדי הארגון ולוחמיו. אין מקום לשיח הזה כנגד עובדי ציבור המוסרים נפשם על הגנת המולדת. מצופה מראש הממשלה למנוע את ההשתלחות הפרועה הזו כנגדם. חילוקי דעות כן. השתלחות והאשמות בהפיכה צבאית הם רעל שאסור לנרמל ולהכיל".

מנגד, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב: "בישראל יש דיפ סטייט, יש מדינה שלנו ויש את היועמ"שית וראש השב"כ - עולם אחר לחלוטין. המדיניות שלי לתת לאסירים הביטחוניים מינימום. למנהל שיפא היה מקום, אלה סיפורי בדים. יש מקום בבתי הכלא, שדה תימן ריק".

לדברי השר בן גביר: "שדה תימן צריך להישאר פתוח. למה סוגרים את שדה תימן, כי קשה להם? צפוף לנו בבתי הכלא, וטוב שכך. השאלה אם זה יהיה תנאי בן גביר או תנאי רונן בר. אלה מחבלים, אני נותן להם מה שמתחייב על פי חוק - את המינימום"

האזינו לריאיון:

בשב"כ אמרו בתגובה לריאיון של בן גביר: "מדובר בשקרים שלא היו ולא נבראו. השב"כ מתריע כבר למעלה משנה על מצוקת מקומות הכליאה והפגיעה בביטחון המדינה כתוצאה מכך. האחריות לכך היא על המשרד לביטחון לאומי והעומד בראשו וכל ניסיון להסיט את האחריות ממנו היא זריית חול בעייני הציבור. גם הלילה יבוטלו מעצרים של מחבלים כי אין היכן לכלוא אותם. טוב היה שהשר הממונה היה משקיע את מרצו בפתרון המשבר החמור שבאחריותו ולא בפיזור סיסמאות שקריות וילדותיות באולפני הטלוויזיה והרדיו".

הפופולריים