בתגובה לדיווח

הפסקת אש במחיר של השארת חמאס? נתניהו תוקף: "לא יקרה"

הפסקת אש במחיר של השארת חמאס? נתניהו תוקף: "לא יקרה"
על פי דיווח של הניו יורק טיימס, מפקדים בכירים בצה"ל מאמינים שהפסקת אש תהיה הדרך הטובה ביותר לשחרור החטופים, ותאפשר לכוחות זמן התאוששות אם אכן תפרוץ מלחמה בצפון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיילי צה"ל
חיילי צה"ל צילום: אייל מרגולין, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לדיווח שפורסם היום (שלישי) בניו יורק טיימס לפיו בכירים בצה"ל מעוניינים בהפסקת אש בעזה, גם אם היא תשאיר את חמאס בשלטון: "אני לא יודע מי הם אותם גורמים עלומי שם שמתדרכים את הניו יורק טיימס, אבל אני כאן כדי להבהיר חד-משמעית: זה לא יקרה".

תגובת ראש הממשלה לדיווח

 

לדברי ראש הממשלה, "אנחנו נסיים את המלחמה רק לאחר שנשיג את כל מטרותיה, לרבות חיסול החמאס ושחרור כל חטופינו". "הדרג המדיני הגדיר לצה"ל את המטרות הללו, ולצה"ל יש את כל האמצעים כדי להשיגן" המשיך ראש הממשלה, "אנחנו לא נכנעים לרוחות תבוסה לא ב'ניו יורק טיימס' ולא בשום מקום אחר. אנחנו חדורים ברוח הניצחון".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

לפי הדיווח בעיתון האמריקני, מפקדים בכירים בצה"ל מאמינים שהפסקת אש היא הדרך הטובה ביותר לשחרור החטופים, שתאפשר גם לצה"ל זמן להתאושש אם תפרוץ מלחמה בצפון. כך עלה משיחה עם שישה גורמי ביטחון בעבר ובהווה.

אש המל"ל לשעבר, איל חולתא, אמר כי בעוד ראש הממשלה נתניהו אינו מוכן להתחייב בפומבי שלא יהיה כיבוש של הרצועה, או שהשליטה תועבר למנהיגים פלסטינים חלופיים, בצה"ל חוששים "ממלחמת נצח". לדבריו, מלחמה כזו תוביל לשחיקת הכוחות והתחמושת - בעוד שהחטופים יישארו בשבי והנהגת חמאס תיוותר חופשית.

מול תרחיש זה, השארת חמאס בשלטון לעת עתה בתמורה להשבת החטופים נראית כאפשרות העדיפה ביותר עבור ישראל. ארבעה גורמים בכירים בצה"ל הביעו הסכמה עם הדברים.

צה"ל מסר בתגובה: "הצבא נחוש להמשיך להילחם להשגת מטרות המלחמה להשמדת היכולות הצבאיות והשלטוניות של חמאס, השבת החטופים והחזרת התושבים בצפון ובדרום לבתיהם בביטחון. עד כה נרשמו הישגים משמעותיים בלחימה בעזה. צה"ל ימשיך להילחם בחמאס בכל מקום ברצועת עזה, לצד המשך קידום המוכנות למלחמה בצפון ומאמץ הגנה בכל הגבולות".

העיתון לא חשף מי הם אותם בכירים שצוטטו כך שלכאן חדשות נודע כי בצה"ל לא יכולים לדעת אם מדובר בבכירים בצה"ל, במטכ"ל ובכלל מי צוטט בידיעה.

הפופולריים