פרסום ראשון

מפקדי האוגדות בעזה לנתניהו: קרובים לפירוק גדודי חמאס, אך יש שחיקה אצל הלוחמים

המפקדים בעזה לנתניהו: "קרובים לפירוק חמאס, אך יש שחיקה"
לטענת בכירי צה"ל, הדיבורים על דשדוש אינם נכונים, והשמדת המנהרות דורשת זמן. לצד זאת, לטענת הפלסטינים דווח כי חטיבת רפיח של חמאס עדיין אינה קרובה להכרעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

פרסום ראשון: בדיון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שלשום, אמרו ארבעת מפקדי האוגדות שפועלים ברצועת עזה: "ההישגים של צה"ל ברצועה מצטברים ומקרבים אותנו לפירוק גדודי חמאס. הדיבור על 'דשדוש' פוגע ומזיק, אנחנו עובדים ביסודיות, והשמדת התת-קרקע זו פעולה שנמשכת זמן רב אבל אין דשדוש, נילחם עד להשגת המטרות". כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.

לצד זה, מפקדי האוגדות אמרו שאחרי תשעה חודשים של לחימה אינטנסיבית, ישנה שחיקה בקרב הכוחות המתמרנים, ויש ביקורת בקרב לוחמי ומפקדי המילואים על חוסר בשוויון בנטל ועל תגמול לא מספק - וזה משפיע לרעה על השטח.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

לטענת מקורות פלסטינים, המצב בחטיבת רפיח של חמאס עדיין אינו קשה כמו שגורמים מדיניים בישראל מנסים לשווק לציבור. בשגרה מונה חטיבת רפיח קצת יותר מ-3,000 מחבלים, כאשר רבים מהם נמלטו מהעיר במטרה לשמר יכולת עתידית לחטיבה.

החטיבה מורכבת מארבעה גדודים: גדוד יבנא בדרום רפיח הוכרע, גדוד מזרח רפיח נפגע באופן חלקי, גדוד שאבורה במרכז העיר נמצא עדיין בכשירות וגדוד תל אל-סולטאן שבמערב נמצא עדיין בכשירות. ניתן להכריע את החטיבה, אבל מצבה עוד לא קרוב לסיום.

לפי גורמים המעורים בשיח בין הדרג המדיני לצבאי, הדרג המדיני אישר כי ישראל תעבור בצורה הדרגתית לשלב ג במלחמה במהלך חודש יולי. האור הירוק ניתן, אך לפי גורמים המעורים בנושא המעבר עצמו יהיה כרוך גם בסוגיית המשא ומתן לשחרור חטופים - והמשא ומתן בלבנון. 

צה"ל מתכוון להשאיר כוחות גם בציר פילדלפי וגם במסדרון המבתר את הרצועה גם בשלב ג של הלחימה ובמקביל לבצע משימות ופעולות מבצעיות ברצועה. מצה"ל לא נמסרה התייחסות לידיעה.

הפופולריים