פרסום ראשון

בדרך לצווי גיוס: צה"ל החל לאסוף נתונים ממס הכנסה על תלמידי ישיבות שעובדים

בדרך לצווי גיוס: צה"ל החל לאסוף נתונים על תלמידי ישיבות
בצבא מתכננים בשלב הראשון לשלוח לצעירים האלה צווי גיוס. בצה"ל מקווים לעמוד ביעד הראשוני של 3,000 מגויסים מבלי להינכס לעימות חזיתי עם הישיבות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני ברק
בני ברק צילום: פלאש90

פרסום ראשון: צה"ל החל לאסוף נתונים ממס הכנסה על צעירים חרדים בגיל גיוס שעובדים ומונפק להם תלוש שכר. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11.

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בצבא מתכננים בשלב הראשון לשלוח צווי גיוס לצעירים החרדים הללו. בצה"ל ינסו לעמוד ביעד הראשוני של גיוס 3,000 חרדים השנה מבלי לייצר עימות חזיתי מול הישיבות.

מ"אחים לנשק" נמסר בתגובה על הפרסום: "גלנט, כל הסימנים מעידים על קומבינה. מפקדי האוגדות מתריעים על שחיקת הכוחות תחת הנטל, צה"ל צריך 10,000 חיילים נוספים עכשיו ולא את שקשוקת ההשתמטות של אתמול. מה שהיה לא יהיה, הגיע זמן שוויון".

שר הביטחון, יואב גלנט, אמר אתמול בדיון סגור בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת: "דרושים לצבא מיידית עוד 10,000 חיילים". גלנט הסביר כי בצה"ל אומרים שיכולים לגייס בשנה הקרובה עוד 3,000 חרדים בנוסף ל-1,800 שכבר מתגייסים. "סיכמנו בינתיים עם החרדים שנעלה כל שנה בעוד 5% ונגיע ל-50% מהשנתון בחמש שנים", אמר גלנט. מזכיר הממשלה יוסי פוקס התערב בשלב הזה ואמר כי "ההסכמה הייתה בתוך 10 שנים".

שר הביטחון גלנט השיב: "מה שלא הוסכם זה איפה יפורטו היעדים, הצעתי שיפורטו בתקנות". גלנט הסביר שכוונתו ליעדים לגיוס, ועל כך שהציע במשא ומתן בין יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ לחרדים שהיעדים יפורטו בתקנות - לא בחוק כמו שרוצה חבר הכנסת גנץ, ולא בממשלה כמו שרוצים החרדים.

השר גלנט הוסיף: "מראש ניסיתי להגיע להסכמות, ישבנו עם יו"ר ש"ס אריה דרעי, וחברי הכנסת גדי איזנקוט ובני גנץ. מתוך שמונה נושאים הסכמנו על חמישה שהם המרכזיים, ועדיין אפשר להגיע להסכמות", אמר.

הפופולריים