תיעוד

גבר נרצח בפיגוע דקירה בכרמיאל, פצוע נוסף במצב קשה

גבר נרצח בפיגוע דקירה בכרמיאל, פצוע נוסף במצב קשה
המחבל, ערבי-ישראלי, נוטרל בשטח. אימו שנכחה בזירה נעצרה על ידי כוחות הביטחון • אחותו של המחבל טענה: "התקשרתי לומר לו שהציקו לי בקניון, זה לא פיגוע לאומני"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד הפיגוע בכרמיאל
תיעוד הפיגוע בכרמיאל צילום: -

גבר נרצח היום (רביעי) בפיגוע דקירה בקניון בכרמיאל. אדם נוסף נפצע ומצבו קשה. המחבל, ערבי-ישראלי תושב היישוב נחף, נורה ונוטרל, מותו נקבע במקום. אימו ששהתה בזירה נעצרה על ידי כוחות הביטחון. אחותו של המחבל שעובדת בקניון טענה: "התקשרתי להגיד לו שמישהו מציק לי, זה לא פיגוע לאומני".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

מפקד מחוז צפון, ניצב שוקי תחאוכה, שהגיע לזירה אמר כי "מחבל שהגיע ברגל נכנס לתוך הקניון ודקר שני אזרחים. אחד האזרחים הצליח להתעשת, לירות על המחבל ולנטרל אותו מיידית. המחבל טופל בזירה, נוטרל ושני האזרחים פונו לבית החולים. במקביל בוצעו סריקות באזור הקרוב ובכול המחוז".

תיעוד הפיגוע מכרמיאל ממצלמות האבטחה:

בתיעוד ממצלמות אבטחה של חנות בגדים בקניון המחבל נראה כשהוא דוקר את אחד הישראלים ונמלט. מיד לאחר הדקירה, שני אנשי כוחות הביטחון נראים כשהם דולקים אחריו ויורים לעברו לצורך נטרולו.

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי אמר במשדר מיוחד בכאן 11: "אנחנו לצערנו פוגשים אירוע כזה בפעם הראשונה, נקווה שזה לא ישתנה. זה מרכז מסחרי ותיק שמשמש את רוב האזור. אני שומע הרבה ספקולציות על זהות המפגע, אך ניתן למשטרה להשלים את הבדיקה והחקירה".

תיעוד מעצר אימו של המחבל

עוד הוסיף קונינסקי: "אנחנו נמצאים במרחב במערכת שיתופי פעולה ושכנות טובה, אני מקווה שהאירוע הזה לא יעיב על היחסים שלנו עם השכנים. בימים הראשונים של המלחמה כינסתי את כל ראשי הרשויות ביחד לחזק את המושבים ולהצהיר הצהרה בגנות אירוע 7 באוקטובר. גם בשומר חומות, מלבד היום הראשון, היה שקט מאוד. מקווה מאוד שזה לא תושב האזור, עשבים שוטים יש בכול מקום גם בקרב היהודים, וגם בקרב הערבים".

מוחמד זורי ראש מועצת נחף, היישוב ממנו הגיע המחבל, אמר לכאן חדשות: "אנחנו מגנים פגיעה באזרחים חפים מפשע, איש אחד לא מייצג את הכפר. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם כרמיאל תמיד. הפיגוע הפתיע אותי, זה מאכזב".

הערכת מצב בעקבות הפיגוע בכרמיאל

חובש רפואת חירום במגן דוד אדום רן מושקוביץ סיפר: "כשהגעתי למרכז המסחרי הכווינו אותי לקומה השנייה. ראיתי שני פצועים, גברים כבני 20 שוכבים עם פציעות חודרות בסמוך לדוכנים כשאחד מהם מחוסר הכרה. התחלנו בטיפול רפואי שכלל עצירת דימומים, חבישות וביצוע פעולות החייאה בפצוע שהיה מחוסר הכרה".

הפופולריים