היה מעורב בניסיון חטיפה

צה"ל קיבל אחריות על חיסול בכיר בחיזבאללה: "פגיעה קשה לחזית הדרום של הארגון, נערכים לתגובה"

צה"ל חיסל בכיר בחיזבאללה בדרום לבנון: "נערכים לתגובה"
מוחמד נעמה נאסר, מפקד יחידת עזיז במערב החזית הדרומית של ארגון הטרור, חוסל היום בצור. נאסר למעשה מקביל לאבו טאלב שהיה אחראי על הגזרה המזרחית בדרום לבנון, וחוסל לפני כמה שבועות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו נעמה, מפקד יחידת עזיז שחוסל בדרום לבנון
אבו נעמה, מפקד יחידת עזיז שחוסל בדרום לבנון צילום: ללא

צה"ל לקח אחריות על החיסול היום (רביעי) של בכיר בחיזבאללה, מוחמד נעמה נאסר, בן 59, מפקד יחידת עזיז בחזית הדרומית של הארגון. נאסר נהרג בתקיפת רכב ליד בית החולים האיטלקי בעיר צור שבדרום המדינה. בתקיפה נהרג גם פעיל טרור נוסף, כנראה המאבטח שלו. בצה"ל אומרים שהם נערכים לכך שתהיה תגובה מצד הארגון. ההערכה בצה"ל שהיא תהיה בגבולות של התגובה של החיסול הקודם.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

נאסר היה מפקד יחידת עזיז. יחידת עזיז היא המקבילה של יחידה נסר בגזרה המערבית, ונאסר הוא למעשה מקביל למפקד הבכיר שחוסל לפני כמה שבועות, אבו טאלב - שהיה אחראי על הגזרה המזרחית בדרום לבנון. הכינוי של מפקד יחידת עזיז בחיזבאללה הוא אבו נעמה. מדובר בהרוג ה-360 של חיזבאללה מתחילת המלחמה.

הוא היה איש הכוחות המיוחדים שמהם נולדה יחידת העילית של חיזבאללה - כוח רדואן. נאסר נכנס לתפקיד מפקד יחידת עזיז בשנת 2016. יחידת עזיז אחראית על הגזרה המערבית עד הליטאני: מתמקדת בירי לאזור אביבים ועד הים, הכול תחת אחריותו המלאה.

נאסר היה מעורב בניסיון החטיפה ב-2006, והחזיק בשורה של תפקידי ליבה בחיזבאללה לאורך השנים. במלחמת לבנון השנייה הוא פיקד על הגזרה המזרחית של הכוחות המיוחדים, כל הלחימה בבינת ג'בל הייתה תחתיו. הוא רווי ניסיון בלחימה נגד ישראל. היה בקשר קרוב עם גורמים איראנים.

בצה"ל אומרים כי מדובר במפקד מנוסה, שנשלח בעבר לסוריה, היה אחראי גזרה, נחשב מנהיג מוערך. זו פגיעה קשה לחזית הדרום של חיזבאללה.

למעשה בחיזבאללה יש שלוש יחידות מרכזיות שמרכיבות את חזית הדרום: יחידת נסר שאחראית על הגזרה המזרחית בראשה עמד אבו טאלב, הבכיר ביותר שישראל חיסלה מתחילת המלחמה. יחידת עזיז שאחראית על הגזרה המערבית ויחידת בדר שאחראית על מה שמצפון לליטאני. אבו נועיימה המפקד של יחידת עזיז נחשב למפקד בכיר.

הפופולריים