אחרי מאבק של שנים: שכר הרבש"צים יעלה בעשרות אחוזים

אחרי מאבק של שנים: שכר הרבש"צים יעלה בעשרות אחוזים
משרד הביטחון יגדיל את תקצוב הרשויות המקומיות לצורך שיפור תנאי העסקת הרבש"צים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אימון כיתת כוננות בגולן
צילום: מיכאל גלעדי, פלאש90

משרד הביטחון הודיע היום (חמישי) על הגדלת תקצוב רשויות ויישובים ברחבי הארץ לצורך שיפור תנאי העסקתם של הרבש"צים (רכזי ביטחון שוטף צבאי), בהם העלאת שכרם בעשרות אחוזים, הגדלת תקנים ורכישת ציוד לחימה מתקדם.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

ההחלטה על הגדלת התקצוב אושרה בשל התנגדות משרד האוצר להעסקת הרבש"צים כאזרחים עובדי צה"ל. בנוסף, אושר מסלול הכשרה ואימונים לשמירת כשירות הרבש"צים הכולל הנפקת תעודות וסמכויות.

שיפור תנאי העסקתם, מגיע אחרי מאבק ארוך שנים ותשעה חודשים מתחילת המלחמה, לאחר שכיתות הכוננות שילמו בדמן כדי להציל חיי אדם בשבת השחורה. בתחילת המלחמה, רבש"צים רבים מחו על תנאי העסקתם וחוסר ציוד ביישובים, תוך שתקפו את משרד הביטחון.

כמו כן, בצה"ל החליטו לפני כחודש על צמצום מספר החברים בכיתות הכוננות הנמצאים בשירות מילואים פעיל בחלק מיישובי הצפון אשר אינם צמודי גדר. על פי ההודעה, כלל חברי כיתות הכוננות ישארו עם ציודם האישי, על מנת לאפשר את הפעלתם בעת הצורך באופן מיידי. במסגרת תפיסת ההגנה המרחבית, יישובי הצפון מוגנים על ידי מערכות הגנה שונות לצד מחלקות ההגנה ופעילות שוטפת של כוחות צה"ל במרחבים השונים.

ארגון הרבש"צים מבית ההסתדרות הלאומית בתגובה: "מאז 7 באוקטובר, הרבש"צים עמדו בחוד החנית של מתקפת הטרור כשחלקם נפלו בקרב. ציפינו ששר הביטחון יבין ויעשה את מה שהבטיח ונכון מבחינה מקצועית וזה להיות עובדי משרד הביטחון. לצערנו הרב, בדרך קבלת ההחלטות נכנסו שיקולים פוליטיים בין שר הביטחון לשר האוצר, השר גלנט ברח מהאחריות המתבקשת ונכנע ללחץ פוליטי להשאיר את הרבש"צים במצבם הנוכחי. נמאס לנו להיות כברווזים במטווח. אנו נערכים כדי לחדש את מאבקנו הצודק שיאפשר לנו להגן על חייהם של מיליוני אזרחי ישראל".

הפופולריים