או מלחמה או הפסקת אש: נסראללה נפגש עם בכירי חמאס בביירות

או מלחמה או הפסקת אש: נסראללה נפגש עם בכירי חמאס בלבנון
נסראללה אירח בכירים בחמאס ועודכן בהסכמתם להפסקת אש. גורם בחיזבאללה: "ברגע שתיכנס לתוקפה, ננצור את האש". סגנו של נסראללה: "ההערכה - לא תהיה מלחמה בין ישראל ללבנון בזמן הקרוב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חסן נסראללה נועד עם סגנו של יחיא סינוואר
צילום: רשתות ערביות

בכיר חמאס הגיע לפגישה עם מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, בביירות, והעניק לו אינדיקציה לגבי עמדת חמאס. כפי שדווח היום (שישי) בחדשות שישי בכאן 11, דווח בסוכנות הידיעות רויטרס על פגישה בין נסראללה למשלחת חמאס, בראשות סגנו של סינוואר, בה חמאס עדכנו את נסראללה שהם הסכימו למתווה הנוכחי. נסראללה בירך את המהלך.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

אחרי פגישת נסראללה עם משלחת חמאס, התפרסם ריאיון ברוסיה עם סגנו של נסראללה, נעים קאסם, בה אמר: "ההערכה שלנו שבטווח הקרוב לא תהיה מלחמה נרחבת בין ישראל לבין לבנון, אבל אנחנו גם ערוכים לתרחישים הגרועים ביותר".

בערוץ MTV הלבנוני דווח שסגנו של נסראללה נפגש עם סגן ראש המודיעין הגרמני בביירות, בסוף השבוע האחרון, ולא הביע התנגדות לדיון בסוגיית הנסיגת של חיזבאללה, שמונה קילומטרים לתוך לבנון, אם וכאשר תושג הפסקת אש במלחמה בעזה.

עם זאת, כוונת חמאס היא אינה הסכמה סופית, אלא הסכמה להתקדמות במשא ומתן לעסקה. בכיר חמאס אוסמא חמדאן, שנכח בפגישה, אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית: "מחכים לתשובת ישראל עד מחר, אם תגיע תשובה חיובית נרד לדיונים יותר פרטניים". 

למרות שארגוני הטרור הראו נכונות לעסקה, מהמצד השני ניתן להניח שבמהלך פגישתם של נסראללה עם בכירי חמאס, הצדדים גם דנו באפשרות של תוכנית ב', אם המשא ומתן יקרוס.

הפופולריים