תשעה חודשים אחרי

"הצבא נכשל באופן מוחלט": תחקיר הקרב בבארי הוצג לרמטכ"ל

"הצבא נכשל באופן מוחלט": תחקיר הקרב בבארי הוצג לרמטכ"ל
התחקיר התייחס בין היתר לאירוע בו טנק של צה"ל ירה פגזים לעבר ביתה של פסי כהן, מה שהוביל למותם של 13 ישראלים שהוחזקו כבני ערובה בידי מחבלי חמאס. צה"ל יציג בחמישי את ממצאי תחקיר הקרב בבארי לתושבי הקיבוץ, ויקים אתר עם מידע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביתה של פסי כהן בקיבוץ בארי שבו אירעה תקרית בני הערובה
צילום: כאן חדשות

ועדת הבדיקה של צה"ל הציגה היום (שני) לרמטכ"ל הרצי הלוי את ממצאי תחקיר הקרב בבארי. התחקיר התייחס בין היתר לאירוע בו טנק של צה"ל ירה פגזים לעבר ביתה של פסי כהן - אירוע בני ערובה שבו נהרגו 13 ישראלים שהוחזקו במקום על ידי מחבלי חמאס. בצה"ל אומרים שהרמטכ"ל עדיין לא סיכם את האירוע, ויש עוד מספר השלמות לעשות.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

לפי דובר צה"ל, לאחר סיכום התחקירים של אירועי 7 באוקטובר, הם יוצגו קודם לקהילות יישובי וקיבוצי הדרום, למשפחות החטופים ולמשפחות השכולות, ולאחר מכן יפורסמו בשקיפות לציבור. כלל התחקירים יפורסמו באתר צה"ל ויהיו נגישים לכל אזרח.

בצה"ל מבקשים לכבד את נפגעי 7 באוקטובר ולהימנע מהעברת מידע לא מאומת או שמועות בנוגע לתחקירים, טרם פרסומם הרשמי על ידי דובר צה"ל.

מסביב לבית עליו ירה הטנק התנהלה ב-7 באוקטובר לחימה עיקשת מול עשרות מחבלים שחדרו לקיבוץ, בין לוחמי ימ"מ וצה"ל, בפיקוד מפקד אוגדה 99 תא"ל ברק חירם. שתי בנות ערובה שרדו את האירוע.

על פי הודעת צה"ל, אלוף במילואים מיקי אדלשטיין, שערך את תחקיר הקרב בבארי מטעם צה"ל, קיים שעות של תחקור עם בני משפחות הקורבנות, תושבי בארי, מפקדים שהשתתפו בקרב על בארי, לוחמים, נציגי שב"כ, ימ"מ, משטרה, וגורמים נוספים.

כפי שפורסם בכאן חדשות, בצה"ל אומרים שעד יום חמישי הקרוב, יסתיים תחקור הקרב בבארי, אחרי מספר השלמות, והוא יוצג תחילה לקהילת בארי לבקשתם במלון בים המלח. במקביל, נציגי אכ"א ישלחו צוותים ל-23 משפחות שכולות - 18 לוחמים, ו-5 חברי כיתת כוננות, כדי לעדכן אותם בפרטי התחקיר.בצה"ל אומרים שהצבא נכשל באופן מוחלט ב-7 באוקטובר בהגנה על תושבי בארי ויישובי העוטף, כך שהתחקירים זה גם מבחן של אמון, שיקום היחסים עם צה"ל, וסטנדרט לתחקר אחרי הכישלון.

יחידת דובר צה"ל, נערכת להקים אתר ייעודי על חקירת הקרבות בצה"ל, עם פרטי האירועים בהתאם למגבלות ביטחוניות, כדי להעלות ולשקם את האמון בין צה"ל לתושבי העוטף ומדינת ישראל.

הפופולריים