אחרי הפרישה

מפקד פיקוד מרכז הפורש: "כל המפקדים טועים, סומך על צה"ל"

מפקד פיקוד מרכז הפורש: "כל המפקדים טועים, סומך על צה"ל"
בתום טקס חילופי מפקדי פיקוד מרכז, יהודה פוקס אמר לכתבתנו כרמלה מנשה: "אני טועה לפחות פעם ביום, כל המפקדים בצבא טועים, לומדים ומתקדמים הלאה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פוקס והרמטכ"ל
פוקס והרמטכ"ל צילום: אורן בן חקון, פלאש 90

מפקד פיקוד מרכז היוצא אלוף יהודה פוקס שוחח אתמול (שני) עם כאן חדשות, בתום טקס חילופי המפקדים: "כולם עושים טעויות. אני טועה לפחות פעם ביום, כל המפקדים בצבא טועים, לומדים ומתקדמים הלאה, מובילים את צה"ל בעוצמה רבה. סומך עליהם" - כך דווח היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"צה"ל זה אני. 37 שנים אני לא יודע לעשות משהו אחר, חוץ מלהיות לוחם ומפקד. הקדשתי את חיי למענה המדינה הזאת ונמשיך לעשות טוב בכל מקום שאהיה". הוסיף האלוף הפורש. אחרי תקופה ארוכה ולא מבוטלת, עלה לשיח הציבורי איך אפשר לעזוב את צה"ל באמצע מלחמה בעזה: "בפיקוד מרכז אנחנו במצב מיוצב כבר שלושה שנים. כוחות מחודשים באו לפה והם דוחים קדימה. אני רק החייל. עם רוב ההחלטות שלי אני שלם איתם בחיים ורב ההחלטות עומדות למבחן מחר בבוקר ועכשיו", אמר.

כמו כן, פוקס התייחס לנאומו התקיף בו הצהיר ש"הפשיעה הלאומנית הרימה ראש בחסות המלחמה, והשתיקה מולה אינה יהודית". על כך הבהיר פוקס: "אני עוזב בגב זקוף ואלה הן אמירות שאמרתי במהלך כל תפקידי ואני עומד מאחוריהן. גאה בכל רגע בשלוש שנים האלה". 

הרמטכ"ל אמר אתמול בטקס בנאומו: "אני רוצה להודות לך, גם בשם המיעוט שלא יודע להכיר תודה, שלא יודע להעריך, שבוחר תדיר לגנות את העוסקים בצורכי ציבור באמונה. מיעוט שבחר באופן לא ראוי לתקוף אותך חדשות לבקרים, על אף שלא חדלת ממאמציך התמידיים להגן"

הפופולריים