הכנות למלחמה עם ישראל: "תגבורות של מיליציות פרו-איראניות הגיעו לסוריה"

הכנות למלחמה: "תגבורות של מיליציות מאיראן הגיעו לסוריה"
להערכת גורם מקומי במזרח המדינה, לא מן הנמנע שהתגבורות האלה הן במסגרת ההיערכות של המיליציות לפעול, אם וכאשר תתרחב המערכה בין ישראל לבין חיזבאללה בלבנון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חייל צבא סוריה
צילום: AP

גורם מקומי במזרח סוריה שוחח הערב (שלישי) עם כאן חדשות ושירטט תמונת מצב מדאיגה על המתרחש בסוריה. לדבריו, בימים האחרונים הגיעו תגבורות של המיליציות הפרו איראניות מעיראק לסוריה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

להערכת הגורם, לא מן הנמנע שהתגבורות האלה הן במסגרת ההיערכות של המיליציות לפעול, אם וכאשר תתרחב המערכה בין ישראל לבין חיזבאללה בלבנון.

אותו גורם התריע כי בזמן שישראל עסוקה בחיזבאללה בלבנון, המיליציות הפרו איראניות בסוריה מנצלות זאת כדי להתבסס בשטח ולהתעצם. בהקשר לכך, עדיין יש חטיבות של חיזבאללה הלבנוני שפועלות בסוריה שנסראללה גם יכול לעשות בהן שימוש, אם וכאשר.

אמש פורסמו בסוכנות הידיעות רויטרס צילומי לוויין עדכניים שמציגים עבודות הרחבה בשני מתקני טילים בליסטיים איראניים ונועדו לאפשר ייצור כמות גדולה יותר של טילים. לפי הצילומים, לפחות 30 מבנים חדשים הופיעו במהלך החודשים מרץ ואפריל בשני בסיסים צבאיים הסמוכים לטהרן. פקיד איראני אמר לרויטרס שחלק מהבניינים החדשים יאפשרו גם הכפלה של ייצור הכטב"מים.

הפופולריים