המשבר בענף הסלולר: ועדי החברות בכנס חירום

המשבר בענף הסלולר: ועדי החברות בכנס חירום
בכינוס, שהתקיים בבית ההסתדרות בתל אביב, השתתפו נציגים מוועדי העובדים בסלקום, פלאפון, פרנטר והוט מובייל. יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד: "פיטורים של מאות אנשים לפני ראש השנה, לאן הגענו?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כנס ועדי חברות הסלולר בבית ההסתדרות 24.09.19
צילום: -

בעקבות ההודעה הבוקר (שלישי) על פיטורי מאות מעובדי סלקום, קיימו היום יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, וראשי ועדי העובדים בחברות הסלולר בארץ כנס חירום. בישיבה שהתקיימה בבית ההסתדרות בתל אביב השתתפו נציגים מחברות סלקום, פרטנר, פלאפון והוט מובייל.

בר דוד התייחס למשבר בענף התקשורת: "עובדת בחברת פלאפון קיבלה לפני כמה ימים מכתב פיטורים. לפני ראש השנה מודיע מנכ"ל סלקום ניר שטרן על פיטורים של מאות עובדים. לאן הגענו? איפה הרגישות כלפי העובדים? איפה כבוד האדם". יו"ר ועד עובדי סלקום מיה יניב הוסיפה: "הנהלת החברה זורקת עוד משקל מהכדור הפורח בו היא יושבת. הפתרון צריך להיות מול הרגולטור ולא בפיטורי עובדים". 


מוקדם יותר היום פנה מנכ"ל סלקום לעובדי החברה בסרטון שהפיץ והסביר על תוכנית ההבראה שצפויה לכלול פיטורי מאות עובדים. לדבריו, "זוהי שעה קשה עבורי ועבור הנהלת החברה. זוהי תוכנית קשה וכואבת שמטרתה להשיב את סלקום לחוף מבטחים. לצערי הרב חלק מהתוכנית יכלול פיטורי עובדים. אף אחד לא אוהב לפטר עובדים ואני בוודאי שאיני אוהב זאת". בתגובה, עובדי החברה הפסיקו את עבודתם וקיימו אסיפת הסברה. 

אתמול הודיעה החברה לבורסה שהדירקטוריון אישר תוכנית הבראה מקיפה. גורמים בחברה אמרו לכאן חדשות כי התוכנית תכלול פיטורי מאות עובדים, אך עוד לא נקבע ההיקף המדויק של הפיטורים. בהודעת החברה לבורסה נאמר כי במסגרת התוכנית מתכוונת סלקום להיכנס עם העובדים למשא ומתן על שינוי ההסכם הקיבוצי לאחר החגים, לקצץ בהוצאות החברה בין 450 ל-500 מיליוני שקלים בשנה ולהקטין את חובה של החברה.


הפופולריים