מלחמת הסחר: טראמפ איים להוציא צו חירום שאוסר עסקים עם סין

טראמפ איים להוציא צו חירום שאוסר עסקים עם סין
האיום מצד הנשיא האמריקני מגיע על רקע פרסום המכסים החדשים על מוצרים סיניים, לאחר שבייג'ינג החלה להשתמש במכסים דומים על מוצרים מארה"ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ ושי ג'ינפינג
צילום: צילום: אי-פי

מלחמת הסחר בין סין לארצות הברית: הנשיא דונלד טראמפ איים להשתמש בצו חירום מיוחד שאוסר על אנשי עסקים וחברות אמריקניות לעשות עסקים עם חברות סיניות. זאת על רקע פרסום המכסים החדשים על מוצרים סיניים, לאחר שבייג'ינג החלה להשתמש במכסים דומים על מוצרים אמריקניים.

מדובר בחוק ישן משנת 1977 שמטרתו להתמודד מול ארגוני טרור, מדינות אויב וסוחרי סמים, ונועד לשימוש בעיתות חירום. עדיין לא ברור כיצד מתכוון טראמפ להפעיל את החוק, מכיוון שהוא לא הכריז על מצב חירום בנוגע למלחמת הסחר עם סין, אך מדובר בעליית מדרגה בהתבטאויות בנוגע למצב. 

אמש התנהל המסחר בבורסה בניו יורק בירידות שערים ניכרות, בעקבות החלטת סין להטיל את המכסים בהיקף של 75 מיליארד דולרים. בתגובה פרסם הנשיא האמריקני שורה של ציוצים, שבהם הורה לחברות מארצות הברית למצוא חלופות לפעילותן בסין, והכריז על תוספת של 5% על המוצרים המגיעים מבייג'ינג בסכום כולל של 550 מיליארד דולר.

לפני כשבועיים ערכו של היואן הסיני הגיע לשפל של יותר מעשור, דבר שמקשה על חברות אמריקניות שסוחרות עם סין, מכיוון שמחיר הסחורות עולה עבור צרכנים סיניים. ערכו של המטבע הסיני צנח כתוצאה מפעולה של הבנק הסיני, שהפחית את שוויו באופן דרסטי. הצעד הגיע בתגובה להטלת המכסים מצד ארצות הברית. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כינה בטוויטר את הצעד של הבנק הסיני "מניפולציה כלכלית והפרה בוטה".

הפופולריים