בנק ישראל פרסם את החלטתו באשר לגובה הריבית

בנק ישראל פרסם את החלטתו באשר לגובה הריבית
למרות התמתנות האינפלציה: בנק ישראל החליט להותיר את הריבית ללא שינוי - והיא תיוותר 4.5%, זאת בניגוד להערכות רוב הבנקים הזרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנק ישראל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנק ישראל הודיע היום (שני) על החלטתו שלא להוריד את הריבית במשק והיא תיוותר 4.5%. ההחלטה על הותרת הריבית על כנה התקבלה בניגוד להערכות רוב הבנקים הזרים שהניחו שבנק ישראל יוריד אותה בפעם השנייה ברציפות מאז החלה המלחמה, וחרף העובדה שהאינפלציה נכנסה בינואר לטווח היעד שקבע בנק ישראל ועומדת על 2.6%.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הרקע להחלטה שלא להוריד את הריבית הוא חוסר הוודאות סביב המלחמה, החשש שהאינפלציה תשוב לטפס עם ההתייקרויות שנכנסות לתוקף בימים אלה וכן שוק העבודה שנותר חזק עם שיעור אבטלה נמוך.

החלטת בנק ישראל להותיר את הריבית על כנה, מגיעה למרות חזרת האינפלציה לטווח היעד. מדד המחירים לצרכן שפורסם לפני כשבועיים נשאר בחודש ינואר ללא שינוי, כך שהאינפלציה ירדה ל-2.6% מתחת לטווח היעד העליון שקבע בנק ישראל (שהוא 3%). עליות מחירים בולטות נרשמו בינואר בסעיפי שונות ב-0.7%, בריאות ב-0.6% וסעיפי מזון ודיור שעלו ב-0.2%, כל אחד. ירידות מחירים בולטות נרשמו בינואר בסעיפי: הלבשה והנעלה ותרבות ובידור שירדו ב-1.0%, כל אחד, ירקות ופירות ב-0.5% ותחבורה ב-0.4%.

הפופולריים