טל רוסו: מוותר על השריון, שוקל להתמודד על ראשות העבודה

טל רוסו: מוותר על השריון, אשקול להתמודד ליו"ר
ליברמן על פגישת נתניהו-גבאי: מצפה שיגלה אומץ ויחשוף את ההקלטה. על רקע הטלטלה הנוספת בממשלת המעבר והמגעים לאיחודים בין המפלגות השונות, הסיעות מקיימות ישיבות. גנץ ולפיד: הרוטציה תישאר כי מכבדים הסכמים. ליברמן נגד סמוטריץ': לא ניתן להחזיר את המצב לימי דוד המלך | כל העדכונים הפוליטיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי גבאי וטל רוסו
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ח"כ טל רוסו כתב היום (שני), לקראת ישיבת הנהלת הסיעה שתתקיים מחר, כי הוא מוותר על השריון וכי "מפלגת העבודה היא מפלגה אידיאולוגית חשובה וערכית מעל לכל שיקול אישי. באתי למפלגה ולפוליטיקה בתקווה לשנות ולהשפיע, ולא להיצמד לכיסא פוליטי. עקב פיזור הכנסת, ויציאה לבחירות חוזרות, אני מוותר כאמור, על מקומי כמספר 2 במפלגה, ואשקול להתמודד על תפקיד יו״ר המפלגה".

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס מוקדם יותר היום לסערות במערכת הפוליטית: בישיבת הסיעה הבהיר כי יתמוך במועמד הקואליציה לתפקיד המבקר, תקף את חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' על דבריו שלפיהם ירצה להחזיר את מערכת המשפט לימי דוד המלך, וקרא ליו"ר העבודה אבי גבאי לחשוף את ההקלטה של השיחה שלו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אנחנו בעד ממשלה לאומית ליברלית, לא ממשלת הלכה", הבהיר ליברמן. "תקשיבו היטב מה אמר אתמול סמוטריץ'. לקבל תיק משרד המשפטים. הוא אומר אנחנו רוצים את התיק הזה כדי לנהל את מדינת ישראל על פי משפט התורה כפי שהיה בימי דוד המלך. אז זאת מדינת הלכה בהתגלמותה. אנחנו לא ניתן יד כדי להחזיר את המצב לקדמותו, קרי לימי דוד המלך. משפט עברי זה חלק קריטי במשפט הישראלי, אבל משפט ישראלי לא יכול להיות משפט התורה. זה ההבדל בינינו לבינם".

על הקרב על תפקיד מבקר המדינה אמר ליברמן כי "אנחנו התחייבנו לתמוך במועמד של הליכוד למבקר המדינה. אני מכיר היטב את גיורא רום, עבדתי איתו, מאוד מעריך את האיש, אבל אצלנו מילה זו מילה. בצורה ברורה אנחנו הולכים להצביע למועמד של הקואליציה ואני בכלל חושב שהגיע הזמן שכל ההצבעות יהיו גלויות".

ליברמן התייחס גם למגעים בין נתניהו לאבי גבאי על כניסה לממשלה, ועל הפרסום בחדשות 12 שלפיו בידי גבאי יש הקלטה של השיחה. "מתברר שבאותו רגע שהיינו אצל הנשיא כבר התחילו מאחורי גבינו לחפש לנו תחליפים. לאורך כל המו"מ היה ניסיון להביא רכש מכחול לבן, היה ניסיון להביא את אבי גבאי. מי שרוצה להבין מה היחס של רה"מ שיבקש מאבי גבאי את הקלטת, לראות אותה במלואה. מה שמופיע שם בהקלטה זה שרה"מ אומר 'אני מחכה לרגע שאוכל לזרוק גט כריתות לאביגדור ליברמן'".

קודם לכן, יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר בפתח ישיבת סיעתו כי "אנחנו ניצבים בפני פארסה גדולה ושערוריה. ביזיון שעולה 5 מיליארד שקלים. אנחנו יוצאים לבחירות רק כי ביבי רוצה להציל את עצמו. למה הוא לא החזיר המנדט לנשיא? כי הוא רוצה לשלוט בעניינים כדי לחוקק חוקי התגברות וחסינות".

מספר 2 במפלגה יאיר לפיד הוסיף כי "קיבלנו מועד ב. נתניהו רצה להיות רודן כמו ארדואן. יש לנו הזדמנות שנייה ואנחנו הולכים לתת את הפייט של החיים שלנו".

גנץ התייחס לנושא הרוטציה והבהיר כי "סיכמנו שנמשיך במסגרת שלנו כפי שהקמנו. אנחנו יכולים להמשיך קדימה בשותפות מלאה. יאיר יהיה שותף נאמן ונוכיח שאפשר וצריך לעמוד בהסכמים". לפיד עצמו הוסיף כי "החיבור שיצר את כחול לבן לא מוריד כוח אלא מכפיל כוח. הרוטציה תתקיים כי אנחנו מקיימים הסכמים".

עוד עדכונים מהמערכת הפוליטית:

הפופולריים