ועדת הבחירות: בודקים התקנת מצלמות נסתרות במגזר הערבי ע"י הליכוד

הליכוד הציב פקחים עם מצלמות נסתרות בקלפיות
לפי טענות של מצביעים, בליכוד ציידו כ-1,200 פקחים במצלמות נסתרות מחשש לזיופים. במשטרה הנחו לבדוק את משקיפי הקלפיות. נציג הליכוד במליאת ועדת הבחירות המרכזית: "מדווח שנציגים שלנו נבעטים החוצה מקלפיות של המגזר הערבי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קמפיין הליכוד
צילום: צילום: גילי יערי

ועדת הבחירות המרכזית הודיעה היום (שלישי) כי היא בודקת טענות שלפיהן מצלמות נסתרות רבות הותקנו על ידי הליכוד בקלפיות בארץ, בעיקר במגזר הערבי. גורמים במפלגת השלטון אישרו לכאן חדשות כי נשכרו כ-1,200 פקחים נגד זיופים בקלפיות. 

הלילה ב-22:00: תוצאות המדגם של כאן חדשות, מהאולפן השקוף על רקע חומות ירושלים

לדבריהם, הפקחים צוידו במצלמות נסתרות כדי לפקח על זיופים בקלפיות שבהן יש חשש לזיופים, בדגש על מגזר הערבי. מוקדם יותר הגישה ועדת הבחירות בעפולה תלונה נגד נציגי הליכוד שהתגלו עם מצלמות נסתרות. נטען שנציגי הליכוד נתפסו גם באום אלפחם, נצרת, ריינה וטמרה. 

החדשות - והתקלות: כל העדכונים מיום הבחירות

בעקבות הטענות, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, הדגיש שאסור לחברי ועדות קלפי לצלם את הליך הבחירה, אלא רק באירועים חריגים לצורך תיעודם. גורם בכיר במשטרה מסר לכאן חדשות שהצילומים מצד נציגי הליכוד אירעו ביישובים שונים ברחבי הארץ, ולא רק בצפון. המצלמות הוצאו מהקלפיות בצפון וכעת ניתנה הנחיה לבדוק את המשקיפים השונים שם נחשפו המצלמות.

נציג הליכוד במליאת ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד קובי מצא אמר בראיון ל"בחצי היום" עם אסתי פרז: "לא מדובר במצלמות נסתרות אלא מצלמות גלויות בדגש על מגזר שבו יש חשש כבד לזיופים. המצלמות נועדו, להפך, לשמור על טוהר הבחירות".

"הבעיה היא בהתנהלות של אותם אנשים במגזר הערבי. אני מקבל דיווחים מקלפיות בכל רחבי הארץ שנציגים שלנו, של הליכוד במיוחד, נבעטים החוצה מקלפיות של המגזר הערבי. אין למשטרה שום עילה אף פעיל ולא משנה מאיזו מפלגה הוא שמצלם בקלפי. האיסור הוא לצלם מאחורי הפרגוד", אמר מצא.

מנגד, בליכוד טענו שדווחו על כך שב-26 קלפיות ברחבי העיר פתח תקווה נעלמו כל פתקי ההצבעה של הליכוד. לדבריהם, תלונה מסודרת תועבר לוועדת הבחירות המרכזית.

בהכנת הידיעה השתתפו: מיכאל שמש, שרון עידן ואורלי אלקלעי

הפופולריים