אשכנזי: "מכירת הצוללות – פגיעה ביתרון האיכותי שלנו"

אשכנזי: מכירת הצוללות – פגיעה ביתרון האיכותי
מספר 4 ברשימת כחול לבן לכנסת דיבר בכאן רשת ב על האישור של ראש הממשלה למכור צוללות למצרים: "הוא היה מוכן שפקידים מצרים וגרמנים יידעו – והרמטכ"ל ושר הביטחון לא" • על המצב בעזה: "נפתור את זה, זקוקים למהלך פתיחה כמו בעופרת יצוקה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבי אשכנזי
צילום: צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

הרמטכ"ל לשעבר ומספר 4 ברשימת כחול לבן לכנסת, גבי אשכנזי, מתח היום (חמישי) פעם נוספת ביקורת חריפה על ראש הממשלה סביב מכירת הצוללות למצרים. "זו הייתה פגיעה ביתרון האיכותי של ישראל", קבע אשכנזי בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב. הוא תקף את נתניהו ואמר: "ראש ממשלה במדינת ישראל היה מוכן שפקידים מצרים וגרמניים יידעו מזה, בזמן שהרמטכ"ל ושר הביטחון שלו לא ידעו".

האזינו לריאיון המלא עם גבי אשכנזי בכאן רשת ב

אשכנזי התייחס בהרחבה גם למצב הביטחוני בדרום, והתחייב: "כשנהיה בממשלה אנחנו נפתור את זה. הנה, היום בגבול הצפון ילדים חוגגים בר מצווה בלי להיות לילה אחד במקלט. זה מסיבה מאוד פשוטה – כשנסראללה הולך לישון בלילה, הוא יודע בדיוק מה המחיר של ירי על ישראל. אנחנו נשקם את ההרתעה בעזה".

"אנחנו לא נענה על 500 טילים במזוודות של כסף", המשיך הרמטכ"ל לשעבר. לדבריו, "הרתעה משקמים דרך פגיעה בפעילים. אני מתכוון למהלך פתיחה כמו בעורפת יצוקה. כשהחמאס יהיה מורתע, נטפל במצב ההומניטרי בעזה, כי זה אינטרס כלכלי וביטחוני שלנו".

על הדברים של יו"ר מפלגתו, בני גנץ, שפורסמו לאחרונה ושלפיהם הוא לא סומך על צמרת הרשימה, אמר אשכנזי: "גם אני אמרתי דברים על גנץ. בעידנא דריתחא אומרים כל מיני דברים. גנץ ואני, כמו גם יעלון, עברנו 35 שנים ביחד וצלחנו דברים הרבה יותר גדולים מהקשקוש הזה".

הצטרפו לעדכונים השוטפים בערוץ הבחירות בטלגרם של כאן חדשות

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

מספר 4 בכחול לבן הדגיש כי אין כוונה לוותר על הרוטציה בין גנץ ללפיד על ראשות הממשלה. על הפרסומים שלפיהם הוא עצמו עשוי להחליף את גנץ אמר: "אני לא מכיר שום סיכום כזה. אני התייצבתי מאחורי בני גנץ. אמרתי כבר לפני שנה שרק אם תהיה אלטרנטיבה שתוכל לקחת את השלטון אני אשקול להצטרף, וזה בדיוק מה שעשיתי. אני שמח שאני כאן".

הפופולריים