יעלון: נושא הצוללות עלול להגיע עד כדי בגידה של נתניהו

יעלון: נושא הצוללות עלול להגיע לבגידה של רה"מ
שר הביטחון לשעבר ומספר 3 בכחול לבן אמר בכאן רשת ב כי ייתכן שעניין הבגידה מונע מהיועמ"ש למצות את החקירה. על החזרה של גנור מעדותו: "הוא בורג חשוב, אך לא החשוב ביותר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה יעלון
צילום: צילום: פלאש 90

שר הביטחון לשעבר ומספר שלוש במפלגת כחול לבן, משה יעלון, תקף הבוקר (רביעי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין פרשת הצוללות ואמר כי "הנושא עד כדי כך חשוב שזה יכול להגיע עד כדי בגידה". לדברי יעלון, ייתכן כי החשד שנתניהו בגד במדינה, מונע מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט למצות את העניין.

האזינו לריאיון המלא עם משה יעלון

יעלון התייחס גם לחזרתו של עד המדינה מיקי גנור מעדותו אמש. "מיקי גנור הוא בורג חשוב בפרשת השחיתות החמורה ביותר בתולדות המדינה, אך הוא לא הבורג החשוב ביותר", אמר השר לשעבר בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב.

שר הביטחון לשעבר הסביר כי בפרשת הצוללות נכנסות ארבע פרשות וטען שבכל הפרשות "החיצים מובילים לצערי לבנימין נתניהו וסביבתו". לדברי יעלון, מדובר על זה שנתניהו לחץ ובסופו של דבר הביא לאישור של צוללת שישית בשנת 2010.

"עמדת מערכת הביטחון אז ועד שאני שר ביטחון היא שלא צריך יותר מחמש צוללות. ומסתבר עכשיו, המידע המחדש גם מבחינתי הוא שבאותו זמן נתניהו החזיק מניות בחברה של בן דודו שבאופן כזה או אחר קשורות לטיסנקרופ, נושא שלא נבדק עד עתה", אמר יעלון בריאיון.

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי יעלון: "אחרי בחינת כל המידע גורמי האכיפה כבר קבעו שראש הממשלה נתניהו לא קשור לפרשת הצוללות. זה לא מפריע ללפיד וגנץ להמשיך בעלילת הדם. השימוש במילה ״בוגד״ נגד ראש הממשלה, הבוקר על ידי בוגי יעלון, היא חציית קו אדום מסוכנת שמעידה על הלחץ של לפיד וגנץ מפרשת הטלפון המביכה. אובדן העשתונות שלהם רק מוכיח, כמו אז שתמכו בהסכם הגרעין עם איראן, שלפיד וגנץ לא מסוגלים לעמוד מול איראן ולשמור על ישראל".

הבוקר פורסם בכאן רשת ב כי גורמים המעורים בתיק 3000 - פרשת הצוללות, אמרו שההסבר שסיפר מיקי גנור, עד המדינה שחזר בו אמש מעדותו, איננו מספק ולא מתיישב עם המציאות. במערכת אכיפת החוק חוששים מהאינטרס של גנור לשבש את החקירה בתיק הביטחוני החמור.

במהלך חקירתו אמש, גנור חש ברע ופונה באמבולנס מלהב 433 לבית החולים. גנור ביקש לשנות את הגרסה שמסר במהלך החקירות ולפיה שיחד גורמים בחברת הצוללות הגרמנית טיסנקרופ. גנור טען כי הגרסה שמסר לאחר החתימה על ההסכם, נמסרה תחת לחצים.

עוד טען עד המדינה כי אם הועברו כספים, יש להם הצדקה חוקית. המשטרה ופרקליטות המדינה ישקלו אם יש מקום לבטל את ההסכם שנחתם עמו. גורמים המעורים בתיק אומרים כי יוכלו להשתמש בחומרים שמסר לפי הסיכום איתו וכי יש די ראיות גם כך. חשוב להדגיש כי אין קשר בין ההתפתחות הזו לבין התפתחות עם עניין המניות ומילקובסקי.

הפופולריים