נפתלי בנט: "המשפטיזציה מונעת מצה"ל לנצח"

נפתלי בנט: "המשפטיזציה מונעת מצה"ל לנצח"
בריאיון לכאן רשת ב לפני כינוס ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני תקף יו"ר הימין החדש את מדיניות ישראל כלפי מחבלים, ואת בג"ץ האשים: "אוזק את ידי צה"ל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"המשפטיזציה מונעת מצה"ל לנצח": כך אמר היום (ראשון) יו"ר הימין החדש נפתלי בנט בריאיון לכאן רשת ב לפני ישיבת הקבינט בנושא הפיגוע בשומרון: "אנחנו חייבים שינוי כיוון דרמטי ביחס למחבלים. היום צה"ל אזוק - הוא לא הורס בתי מחבלים אם הם לא הצליחו להרוג, אני לא יודע אם הציבור יודע את זה. בג"ץ אוזק את ידי צה"ל מלנצח את האויב שלנו, אנחנו מאפשרים למשפטיזציה לשתק אותנו במלחמה נגד טרור".

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר הימין החדש נפתלי בנט

"היום חייל צה"ל חושב חמש פעמים לפני שהוא יורה במחבל, כי הוא פוחד שיעמידו אותו לדין. צריך להגיד לבג"ץ לסוג אחורה ולא להתערב בפעולות מלחמתיות", הסביר שר החינוך. "בסג'עייה ירו על חיילי צה"ל מתוך בתים, אבל הצבא היה משותק ולא ירה בבתים האלו מחשש משפטי - בשביל זה צריך איילת שקד כשרת משפטים עוד ארבע שנים, השופטים יבינו שזה לא תפקידם להתערב בעבודת צה"ל".


בנט הסביר על הדרך שבה התפיסה הביטחונית של ישראל צריכה להשתנות: "צריך לפתוח במלחמת חורמה על חמאס ולהרוס את כל בתי המחבלים בין אם הצליחו להרוג או לא. צריך לעצור את הזרמת הכספים שעדיין מגיעים למחבלים. צריכים גישה הפוכה בתחום הביטחוני - יצירתית תקיפה. נתניהו חייב לצידו שר ביטחון תקיף, כי עד לרגע הזה לא נגעו בבית של הרוצח של אורי אנסבכר".

"צבא מוסרי הוא לא צבא שנותן לפגוע באזרחים. המשפטזיציה והמוסריות העודפת, שאחזה בקברניטים הביטחוניים של ישראל היא דבר רע - היא מזויפת, כי נהרגים חיילי צה"ל וזה לא מוסרי. נהרגים אזרחי ישראל כי המחבלים לא פוחדים , הם יודעים שלא יעשו להם כלום - זה אנטי מוסרי. מוסריות אמיתית של מדיניות ביטחונית זה לחסל את המחבלים, להרוס את ביתם, לגרש אותם ואת משפחתם. עכשיו עושים את זה דרדלה, זה צחוק מעבודה".

חבר הקבינט המדיני-ביטחוני המשיך ואמר: "המחבלים באים מתסוכלים ממשהו חברתי או משהו אחר ואומרים 'אני ארצח את יהודי, אני אכנס לכלא בתנאים מדהימים'. אחר כך הם יקבלו 12 אלף שקל בחודש. הרוצח של אורי אנסבכר כבר החל לקבל את התשלומים. אתה רוצה שזה ישתנה? תנו לי את המושכות".

הפופולריים