הרב אחיעד אטינגר
צילום: נדב גולדשטיין, TPS

הפיגוע הכפול: אב ל־12 נאבק על חייו; עדת ראייה: המחבל ירה צרורות

הרב אחיעד אטינגר נפצע אנוש בפיגוע. עדות ראייה סיפרו כי ראו חייל רץ ואת המחבל יורה צרורות. הן הוסיפו כי בעקבות הפיגוע אירעו כמה תאונות דרכים באזור. השר גלנט: "לצערנו בלחימה ובהגנה על המדינה יש גם מחירים"
בחצי היום
17 במרץ 2019
12:56

בפיגוע הכפול והמשולב שאירע הבוקר (ראשון) באזור אריאל נפצע אנוש הרב אחיעד אטינגר מהיישוב עלי, בן 47 ואב ל־12. ציפי ובתה שולמית, שהיו עדות לפיגוע, סיפרו כי היריות של המחבל נמשכו כמה שניות וכי בגלל המהומה שנוצרה, היו כמה תאונות בכביש הסמוך.


"אנחנו נוסעות ורואות חייל רץ ואת המחבל יורה צרורות", סיפרו לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. עדות הראייה הוסיפו כי "המחבל עמד מחוץ לרכב, ירה לכיוון הכיכר ופגע ברכב אדום. אילו היה פונה לאחור, לא היינו בחיים היום".

האזינו לריאיון המלא עם עדות הראייה לפיגוע:

חברו של הרב אטינגר אמר בריאיון לאסתי  פרז בכאן רשת ב כי אנשים התחברו אליו בצורה יוצאת דופן. "הם הגיעו לפני שלוש שנים, ולאט לאט הוא התחבר פה להרבה קבוצות בתוך היישוב. אנחנו כבר מרגישים את החיבוק הגדול של עם ישראל, שהתפללו לרפואתו", סיפר החבר.  

השר וחבר הקבינט המדיני־ביטחוני, יואב גלנט מהליכוד, התייחס לפיגועים בתוכנית ואמר כי מתנהל מרדף אחר המחבל וכי "הטרור לא יכריע אותנו. לצערנו בלחימה ובהגנה על המדינה יש גם מחירים. כדאי שנעמוד כחומה בצורה בלי הבדל פוליטי מאחורי חיילי צה"ל", אמר גלנט לאסתי פרז.

האזינו לריאיון המלא עם השר יואב גלנט:

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום לפיגוע והצהיר: "נעצים את התקיפות כדי להבטיח שקט לאזרחי ישראל". ראש הממשלה הדגיש כי המחבלים יילכדו וימוצה איתם הדין "כפי שעשינו בכל המקרים האחרונים". הנשיא ראובן ריבלין ביקש לחזק את ידי המשפחות של נפגעי הפיגוע והבטיח כי "ישראל תגיע אל כל המרים ידו על אזרחינו, תרדוף את הטרור ומבצעיו ותשיגם".

בפיגוע כפול ומשולב שאירע הבוקר באזור אריאל, אדם אחד נהרג ושניים נפצעו אנוש וקשה, בהם הרב אחיעד אטינגר. מחבל יצא מאחת החנויות באזור צומת אריאל, דקר חייל כבן 20 וחטף את נשקו. לאחר מכן, המחבל ירה לעבר שלושה רכבים, פצע אזרח וגנב רכב. משם המחבל נסע לצומת גיתי אבישר ושם ירה בישראלי נוסף ונסע עם הרכב לכפר בורוקין.

תגיות:
פיגוע