יחימוביץ' על חשיפת כאן חדשות: על המבקר לבדוק בדחיפות את הלחצים הפוליטיים שהופעלו על ראש הוועדה

יחימוביץ': על המבקר לבדוק הלחץ על ראש הוועדה
יו"ר האופוזיציה: "נתניהו מתנהג בפרשה זו כמי שמסרב לקבל את התשובה 'לא' ולא בוחל בשום דרך כדי להביא לכך שבעלי הון יממנו את הגנתו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יוסף שפירא ושלי יחימוביץ' בכנסת, דצמבר 2018
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

יושבת ראש האופוזיציה שלי יחימוביץ' הגיבה הערב (שבת) להתפטרותו של ראש הוועדה שמנע מראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקבל מימון להוצאותיו המשפטיות שנחשפה בכאן חדשות. "על מבקר המדינה יוסף שפירא לקיים בדחיפות בדיקה יסודית בדבר טיב הלחצים הפוליטיים שהופעלו על ראש הוועדה עוני חבש וגרמו להתפטרותו. נתניהו מתנהג בפרשה זו כמי שמסרב לקבל את התשובה 'לא' ולא בוחל בשום דרך כדי להביא לכך שבעלי הון יממנו את הגנתו".

לדברי יחימוביץ', "כעת מתברר שבאורח מסתורי יו"ר הוועדה שעמד מול פרקליטי ראש הממשלה, מקבל רגליים קרות באופן שמזכיר התנהלות בארגוני פשיעה. אין לחזור לסדר היום אחרי התפטרות מהדהדת זו".


ח"כ עמר בר לב, אף הוא ממפלגת העבודה, אמר בתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11 כי. חמור מאוד. זה מאוד מטריד. אני חושב שמבקר המדינה צריך לשחוףך ראשית בפני עצמו ואז לציבור על אילו לחצים פוליטים מדבר אותו ראש ועדה שהתפטר.

מועמד הימין החדש מתן כהנא, אמר במשדר כי אינו בקיא בפרטים, אולם "פתטי לא לאפשר לבנימין נתניהו לגייס כסף למימון ההגנה המשפטית שלו".


לפי הפרסום בחדשות השבת בכאן 11, יו"ר הוועדה למתן היתרים, השופט בדימוס עוני חבש, התפטר לפני עשרה ימים מתפקידו בגלל לחצים פוליטיים עליו. מדובר באותו תפקיד רגיש שבו היה שותף השופט בדימוס להחלטות הוועדה שלא להתיר לראש הממשלה בנימין נתניהו לממן את הוצאות הגנתו המשפטית בתיקיו הפליליים, בכספיהם של שני אנשי עסקים מקורבים. 

ככל הידוע, שלח השופט בדימוס חבש מכתב התפטרות מנומק שהליבה שלו: אני נתון ללחצים פוליטיים. נכון לעכשיו אין פרטים על אותם לחצים, מי עומד מאחוריהם, או מה בדיוק קרה לשופט. 

הפופולריים