בנט: כשהימין החדש ייבחר - אני אטפל בחמאס ושקד תטפל בבג"ץ

בנט: כשניבחר - אני אטפל בחמאס ושקד תטפל בבג"ץ
יו"ר הימין החדש תוקף את בית המשפט העליון בכנס של המכון הישראלי לדמוקרטיה: "הוא לא המושל ואף אחד לא בחר בו. עדה קטנה של שופטים בחרו את עצמם". על רקע השיבושים של ועד עובדי הרכבת, אמר השר: "אנחנו לא יכולים לתת לקבוצות קטנות לאחוז בכל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר החינוך ויו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, אמר היום (חמישי) בכנס "בוחרים לחשוב" של המכון הישראלי לדמוקרטיה ובית יגאל אלון, כי לאחר שמפלגתו תיבחר - הוא יטפל בחמאס ואילו שותפתו איילת שקד תטפל בבג"ץ. השר מתח ביקורת חריפה על בית המשפט העליון, וטען כי "במהלך צוק איתן בגלל שיקולים משפטיים לא שיטחו בתים ובגלל זה נהרגו לוחמי גולני. ידי חיילי צה"ל ומפקדיו קשורות בשל הפרזה של בג"ץ ומערכת המשפט, וזה כבר מוטמע עמוק בתוך מערכות הביטחון. אנחנו חייבים לשחרר את האילוץ הזה כדי שצה"ל יחזור לנצח".

"כאשר יש דריסה קיצונית של זכויות אדם - צריך לעתור לבג"ץ", הבהיר בנט. לדבריו, בג"ץ פוסק בנושאים שכלל אין לו סמכות לעסוק בהם. "הוא לא המושל ואף אחד לא בחר בו. עדה קטנה של שופטים בחרו את עצמם", הוסיף השר.

יו"ר הימין החדש הסביר את רצונו לאסור על שביתות ברכבת ובנמלים, על רקע השיבושים של ועד עובדי הרכבת: "אנחנו לא יכולים לתת לקבוצות קטנות לאחוז בכל. איילת שקד תקדם חוק שלא ניתן יהיה לשבות בשירותים חיוניים כמו הרכבת או חברת החשמל. הסיבה שרק איילת ואני יכולים לעשות את זה היא טכנית - אנחנו לא חייבים כלום לאף אחד, בניגוד לניסנקורן מכחול לבן או ועדי העובדים מהליכוד".

הפופולריים