ארדואן: "נתניהו רוצח ילדים"; נתניהו: "הדיקטטור מטיף לי על דמוקרטיה"

ארדואן על נתניהו: "הגנב עומד למשפט על גניבה"
נשיא טורקיה וראש הממשלה תקפו זה את זה על רקע דברי נתניהו על ערביי ישראל במסגרת מערכת הבחירות. נתניהו: "הדיקטטור ארדואן תוקף את ישראל, בעוד שהוא מבצע רצח עם בכורדים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ורג'יפ טאיפ ארדואן
צילום: Tomer Neuberg/Flash90, Presidential Press Service via AP, Pool

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, תקף היום (רביעי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואף התייחס לחקירות ראש הממשלה. "הגנב שעומד בראש ישראל עומד כעת למשפט על גניבה", אמר ארדואן והוסיף: "נתניהו - רצחת ילדים בני 7. אתה אכזר".

המתקפה של נשיא טורקיה מגיעה בהמשך לחילופי הדברים אתמול בין נתניהו לדוברו של ארדואן, איברהים קאלין. קאלין גינה אמש  את דברי נתניהו על ערביי ישראל במסגרת מערכת הבחירות: "אני מגנה בחריפות את הגזענות והאפליה הבוטה. האם ממשלות המערב יגיבו או ישתקו תחת הלחץ?".

בתגובה צייץ ראש הממשלה בטוויטר: "הדיקטטור ארדואן תוקף את ישראל, בעוד בתי הכלא שלו מלאים בעיתונאים ושופטים. זאת בדיחה. בישראל אף אחד לא אזרח סוג ב. בישראל כולם נהנים משוויון זכויות מלא. אבל ישראל היא המדינה היהודית היחידה בעולם".

עוד אמר היום ארדואן: "נתניהו תקף אותי כי הוא מנסה לצבור פופולריות באמצעות הרשתות החברתיות בתקופת הבחירות. המאבק למען פלסטין יימשך עד נשימתנו האחרונה. במקום למנוע דיכוי מוסלמים נתניהו תוקף אותי כהשקעה בבחירות הקרובות".

בתגובה נוספת הוסיף ראש הממשלה כי "הדיקטטור, שמבצע רצח עם בכורדים וכובש את צפון קפריסין מטיף לי, למדינת ישראל ולצה"ל על דמוקרטיה. מוטב גם שלא יתעסק עם ירושלים בירתנו זה 3,000 שנה".

הפופולריים